facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Ponad dwukrotny wzrost w sprzedaży faktoringu w 2007 roku.

W 2007 roku Bank BGŻ wykupił wierzytelności o wartości 890 mln zł wobec 394 mln zł w całym 2006 roku. – Nasza pozycja na rynku firm oferujących faktoring znacząco umocniła się w minionym roku. Zawdzięczamy to przede wszystkim dużej dostępności produktu dla klientów poprzez sieć oddziałów w całym kraju, wysokiej jakości obsługi i elastyczności oferty produktowej - powiedziała Anna Gregorczyk dyrektor departamentu finansowania handlu w Banku BGŻ. Dodała, że Bank BGŻ przyjął do wykupu w roku ubiegłym blisko 30 tys. faktur.

W całym 2007 roku Bank BGŻ pozyskał 180 nowych klientów faktoringowych, a wartość nowych limitów wyniosła ponad 300 mln zł.

Faktoring to oferta adresowana do firm, których rozliczenia handlowe odbywają się w oparciu o faktury z odroczonymi terminami płatności. Usługa polega na wykupie wierzytelności z terminem płatności do jednego roku pochodzących z krajowych lub zagranicznych transakcji handlowych. Jednym z głównych atutów wykupu wierzytelności w Banku BGŻ jest kompleksowa oferta usług finansowych, która obejmuje również inne produkty finansowania i zabezpieczania kontraktów, wpływające na stabilność obrotu handlowego naszych klientów.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość