Bank zmieniającego się świata

BGŻ kredytuje działania w zakresie ochrony zdrowia na terenach wiejskich

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. udziela kredytów w złotych na finansowanie przedsięwzięć dotyczących świadczenia usług medycznych w zakresie podstawowej opieki medycznej przez prywatne zakłady opieki zdrowotnej położone na terenach wiejskich do 10 tys. mieszkańców.

Przedmiotem kredytowania mogą być nakłady inwestycyjne dotyczące obiektów przeznaczonych na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej obejmujące zakup, budowę, modernizację i adaptację budynków przeznaczonych na udzielanie świadczeń zdrowotnych, zakup specjalistycznego sprzętu medycznego o charakterze środka trwałego na potrzeby prowadzonej działalności w zakresie udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Kredyt może być udzielony wyłącznie w rachunku kredytowym, do wysokości 70 proc. wartości kosztorysowej netto zadania inwestycyjnego, a jego maksymalna kwota nie może przekroczyć 500 tys. zł. Wymagany minimalny wkład własny kredytobiorcy wynosi minimum 30 proc. Kredyt może być przyznany tylko wtedy, jeśli inwestor ma pełne i udokumentowane pokrycie finansowe planowanego zadania.
Kredyt może być udzielony na 5 lat, włączając w ten czas okres karencji w spłacie kwoty kredytu nie dłuższy niż 1 rok, liczony od 1 transzy kredytu.
Oprocentowanie jest równe stopie redyskonta weksli NBP w danym czasie, jednak nie może być niższe niż 4 proc. w stosunku rocznym od kwoty przyznanego kredytu. Odsetki naliczane są od bieżącego stanu zadłużenia i płacone przez kredytobiorcę co miesiąc, w formie określonej w umowie kredytu.
Kredyt może zostać wykorzystany jednorazowo lub w transzach, których wysokość i terminy realizacji dostosowane są do założeń wynikających z harmonogramu rzeczowo-finansowego przedsięwzięcia.


Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - Counterpart Fund z siedzibą w Warszawie jest organizacją pozarządową (NGO: non-governmental organization). Celem Funduszu jest ilościowy i jakościowy rozwój sektora rolniczego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju infrastruktury wiejskiej i małej przedsiębiorczości na terenach wiejskich, co powinno przyczynić się do restrukturyzacji agrarnej i zmniejszenia bezrobocia na wsi.
Obecnie Fundusz realizuje następujące programy finansowe: osiem preferencyjnych linii kredytowych (oświata wiejska, drogi wiejskie, zaopatrzenie wsi w wodę, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków komunalnych na terenach wiejskich, tworzenie gminnych pracowni internetowych, mała przedsiębiorczość na wsi, mikrokredyty na pozarolniczą działalność gospodarczą na terenach wiejskich, kredytowanie przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie agroturystyki), a ponadto dwa programy subwencyjne (ochrona zdrowia na wsi i wiejskie składowiska odpadów stałych).

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość