facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Nowa oferta kredytów mieszkaniowych w BGŻ SA

Bank Gospodarki Żywnościowej wprowadził w kwietniu nowe warunki udzielania kredytów mieszkaniowych. Udział środków własnych wynosi obecnie od 0 do 15 proc., okres kredytowania wydłużono do 30 lat, a prowizję przygotowawczą stosuje się w wysokości od 0,5 proc.

BGŻ obniżył udział środków własnych klientów ubiegających się o kredyt na indywidualne budownictwo mieszkaniowe oraz zakup budynków i lokali mieszkalnych. Obecnie może wynosić on od 0 do 15 proc. kwoty kredytu, poprzednio zaś od 25 proc.  Wydłużono ponadto okres kredytowania do 30 lat w przypadku kredytów złotowych i do 25 lat dla kredytów w walutach wymienialnych. Wcześniej było to odpowiednio 25 i 15 lat. Bank zaproponował również zróżnicowanie poziomu prowizji przygotowawczej, której wysokość dla stałych klientów wynosi od 0,5 proc. BGŻ wzbogacił też formy obligatoryjnego zabezpieczenia kredytu o możliwość zastosowania hipoteki na nieruchomości innej niż kredytowana.   Dotychczasowy katalog celów kredytowania rozszerzono o możliwość zakupu i budowę domku letniskowego.
Klienci zamierzający skorzystać z oferty banku mają, jak dotąd, możliwość wyboru waluty kredytu (PLN, EUR, USD, CHF) oraz oprocentowania pomiędzy nominalnym, a opartym na stawkach rynku międzybankowego. Ponadto zaproponowano spłatę kredytu walutowego w walucie, a nie jak dotychczas jedynie w złotych.

W 1999 roku kredyt mieszkaniowy BGŻ SA LOKOMOTYWA uznano za najlepszy produkt finansowy roku. Podczas IV targów finansowych "Twoja Lokata" bank otrzymał za niego od prezesa NBP nagrodę "Złota Donatywa Gdańska".

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość