facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

BNP Paribas sponsorem tytularnym turnieju BNP Paribas Polish Open

Już w dniach 11 – 17 lipca na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbędzie się męski turniej tenisowy BNP Paribas Polish Open. BNP Paribas Bank Polska anagażuje w wydarzenie tenisowe, które ma rangę Międzynarodowych Mistrzostw Polski.

W turnieju BNP Paribas Polish Open, którego sponsorem tytularnym jest BNP Paribas Bank Polska, zagrają gwiazdy światowego formatu takie jak Czech Lukas Rosol (85. miejsce w rankingu ATP) czy Francuz Eric Prodon (107. miejsce w ATP). Swoją obecność zapowiedzieli także polscy tenisiści: Michał Przysiężny, Jerzy Janowicz oraz najlepsi polscy debliści: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Turniej BNP Paribas Polish Open jest jedną z największych tegorocznych imprez tenisowych w Polsce. Ma on rangę challengera z pulą nagród 106 500 euro plus hospitality. ATP Challenger Tour to cykl 160 turniejów w męskim tenisie ziemnym rozgrywanych na całym świecie i organizowanych przez Association of Tennis Professionals (ATP). W sopockim turnieju, w grze pojedynczej weźmie udział 32 graczy (w tym: czterech z „dzikimi kartami”), natomiast w grze podwójnej 16 par deblowych. Eliminacje do rozgrywek odbędą się w weekend 9 – 10 lipca 2011.

Organizatorem BNP Paribas Polish Open jest Polski Związek Tenisowy. Oprócz PZT w organizację turnieju zaangażowana jest firma Prokom Prokom Investments SA i miasto Sopot. Wstęp na cały turniej jest bezpłatny.

W zeszłym roku bank angażował się między innymi w turniej Polsat Warsaw Open oraz światowe rozgrywki turniejów Fed Cup by BNP Paribas (rozgrywane w Bydgoszczy i Sopocie), Davis Cup by BNP Paribas (rozgrywane również w Sopocie).

Od 38 lat ze sponsoringiem tenisa związana jest Grupa BNP Paribas. Jest ona jest największym sponsorem tenisa na świecie. Od lat wspiera m.in. wielkoszlemowe rozgrywki na kortach Rolanda Garrosa, turniej ATP Masters 1000 i WTA Premier BNP Paribas Open w Indian Wells, a także rozgrywki o Puchar Davisa i Fed Cup. BNP Paribas jest także oficjalnym partnerem związków tenisowych w Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Wszystkie informacje na temat turnieju BNP Paribas Polish Open znajdują się na stronach internetowych turnieju: www.bnpparibaspolishopen.pl, a także na Facebooku: www.facebook.com/bnpparibaspolishopen.

 BNP Paribas Bank Polska SA należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu, jednego z sześciu najsolidniejszych banków na świecie według Standard&Poor’s. BNP Paribas zatrudnia przeszło 200 tys. osób w ponad 80 krajach. Grupa prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

BNP Paribas Bank Polska SA jest bankiem uniwersalnym. Klientom indywidualnym oferuje produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz kredytowe, klientom firmowym dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku lokalnym oraz międzynarodowym.

Więcej informacji:

Katarzyna Żądło
rzecznik prasowy
BNP Paribas
22 566 90 40
603 81 09 92

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość