facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Kredyty mieszkaniowe w Fortis Banku - Komunikat prasowy nr 1/2004

Kredyt mieszkaniowy taniej

Fortis Bank Polska wprowadził zmiany do swojej oferty kredytów mieszkaniowych. Prowizja za udzielenie kredytu mieszkaniowego została obniżona i waha się od 0,5 proc. do 1,5 proc. Równocześnie bank zrezygnował z opłat za rozpatrzenie wniosku kredytowego i przewalutowanie kredytu na złotówki. Ponadto do 35.000 zł obniżył minimalną kwotę kredytu.

Obniżeniu uległy wysokość oprocentowania kredytów mieszkaniowych oraz prowizje za ich udzielenie. Aktualne oprocentowanie waha się od 1,73 proc. (kredyt hipoteczny, powyżej 5 lat, CHF) do 8,19 proc. (budowlano-hipoteczny, do 5 lat, PLN).

Klient banku starający się o kredyt hipoteczny i posiadający w banku konto dłużej niż pół roku, zapłaci prowizję w wysokości 0,75 proc., jeśli zdecyduje się na walutę inną niż PLN. W innym przypadku prowizja wzrasta o 0,25 proc. (wcześniej od 1 do 2 proc.). Pozostali klienci zostaną obciążeni prowizją w wysokości 1 proc. za udzielenie kredytu w walutach obcych i 1,5 proc. w PLN (wcześniej 2 proc.). Jeżeli jedynym przeznaczeniem kredytu jest refinansowanie kosztów zakupu lub budowy nieruchomości albo refinansowanie kosztów gotowej nieruchomości, a ponadto wartość kredytu wyniesie co najmniej 300 tys. zł, bank pobierze prowizję w minimalnej wysokości 0,5 proc.

Ponadto bank zmniejszył z 50 tys. zł. do 35 tys. zł minimalną kwotę kredytu. Zmiana ta objęła wszystkie placówki banku z wyjątkiem warszawskich, gdzie starających się o kredyt mieszkaniowy obowiązuje próg 50 tys. zł (wcześniej 80 tys. zł).Fortis Bank Polska SA jest bankiem specjalizującym się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz zamożnych klientów indywidualnych. Może poszczycić się tytułem "Banku Przyjaznego dla Przedsiębiorców", przyznawanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Akcje banku od listopada 1994 r. notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada 32 placówki usytuowane w największych miastach w Polsce, zatrudnia ponad 900 osób. Strategicznym udziałowcem Fortis Banku Polska jest belgijski Fortis Bank, do którego należy 99,10 proc. akcji.

Fortis Bank jest częścią grupy Fortis, międzynarodowej instytucji finansowej specjalizującej się w dziedzinie ubezpieczeń, bankowości i inwestycji. Grupa zatrudnia ponad 69 000 pracowników i plasuje się wśród 20 największych instytucji finansowych w Europie. Na rynkach krajów Beneluksu Fortis zajmuje wiodącą pozycję oferując szeroką gamę usług finansowych skierowanych do klientów indywidualnych, firm oraz jednostek sektora budżetowego. W innych krajach Fortis skupia swą działalność na wybranych segmentach rynków. Akcje Fortis są notowane na giełdach w Amsterdamie, Brukseli i Luksemburgu.

 

Więcej informacji:

Waldemar Leszczyński
rzecznik prasowy
Fortis Bank Polska SA
tel. (022) 566 90 41
e-mail: waldemar.leszczynski@fortisbank.com.pl

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość