facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas partnerem inicjatywy „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”

Bank BGŻ BNP Paribas zadeklarował chęć współpracy na rzecz wdrażania w Polsce celów zrównoważonego rozwoju i budowania świadomości biznesu w oparciu o wspólne inicjatywy gospodarcze, społeczne i środowiskowe. Porozumienie o przystąpieniu do Inicjatywy Partnerstwa obejmuje działania wskazane w rezolucji ONZ „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W imieniu Banku, deklarację podpisała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas, w Ministerstwie Rozwoju podczas konferencji inaugurującej: „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”.

Dla Banku, jako instytucji finansowej niezwykle ważne jest, by naszą działalność biznesową prowadzić w sposób transparentny i odpowiedzialny. Chcemy angażować się i wpływać na pozytywną zmianę otoczenia, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy o udziale w tym przedsięwzięciu – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BGŻ BNP Paribas. Ta inicjatywa to także zobowiązanie z naszej strony do podjęcia konkretnych kroków, służących realizacji celów rozwojowych. Jesteśmy przekonani, że współpraca w ramach „Agendy 2030” będzie służyć wspieraniu instytucji i firm w wypracowaniu i promowaniu jak najlepszych praktyk w zgodzie z celami zrównoważonego rozwoju oraz tworzyć ogólnodostępną platformę dzielenia się wiedzą i doświadczeniami – dodaje.

„Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju” to kolejna inicjatywa Banku BGŻ BNP Paribas, w ramach propagowania działań zrównoważonego rozwoju. Bank odpowiedzialny jest również za tworzenie przewodnika dla firm po celach zrównoważonego rozwoju „SDGS w praktyce. Przewodnik dla firm”, realizowanego we współpracy z CSR Consulting, firmą specjalizującą się w strategicznym doradztwie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Celem wydarzenia "Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich” jest upowszechnianie celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) oraz zwiększenie świadomości na temat wyzwań wskazanych w rezolucji ONZ, którą w 2015 r. podpisały 193 kraje.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość