facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas odpowiada na potrzeby rosnącej grupy obywateli Ukrainy pracujących w Polsce

Opis oferty i obsługa w języku ukraińskim w wybranych oddziałach, pomoc przy uzyskaniu numeru PESEL i starter z kartą SIM z atrakcyjną taryfą połączeń na Ukrainę - to tylko część działań Banku BGŻ BNP Paribas skierowanych do obywateli Ukrainy, którzy mieszkają i pracują w Polsce. Bank systematycznie zwiększa liczbę klientów-obcokrajowców, oferując kompleksowe rozwiązania i zapewniając wsparcie po przyjeździe do Polski oraz informację, jeszcze zanim obywatel Ukrainy opuści ojczysty kraj. 

W Polsce w ubiegłym roku pracowało nawet 1,5 miliona Ukraińców – wynika z danych przedstawionych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i oczekuje się, że w kolejnych latach migracja będzie nadal rosnąć. Większość obywateli Ukrainy przebywa w Polsce na podstawie wiz, co umożliwia im aktywność na rynku pracy. Urząd do Spraw Cudzoziemców obserwuje także wzrost liczby wniosków o zezwolenie na pobyt tymczasowy lub stały. Od 2015 roku ich liczba wzrosła trzykrotnie. W ubiegłym roku obywatele Ukrainy otwierali w Banku BGŻ BNP Paribas ok. 2 tysięcy nowych rachunków miesięcznie. 

Z myślą o rosnącej grupie obywateli Ukrainy pracujących i mieszkających w Polsce, Bank BGŻ BNP Paribas stworzył rozwiązania, które ułatwiają im zarządzanie finansami osobistymi oraz dostęp do usług bankowych. 

Obywatele Ukrainy, by móc w pełni korzystać z usług bankowych (na przykład kredytów) muszą posiadać numer PESEL. Jeśli klient jest zameldowany w Polsce, posiada ważny paszport i wizę, pracownicy Banku mogą wspomóc go podczas wypełniania wniosku o nadanie numeru PESEL. 

Dużym problemem w zakresie dostępu do usług bankowych jest też często brak polskiego numeru telefonu. Jest on niezbędny, by móc aktywować kartę płatniczą i w pełni korzystać z usług Banku. Dzięki nawiązaniu współpracy z operatorem komórkowym T-Mobile, Bank BGŻ BNP Paribas bezpłatnie wydaje kartę pre-paid z atrakcyjną ofertą dla obywateli Ukrainy. Zgodnie z ofertą połączenia do wszystkich sieci na Ukrainie kosztują 28 groszy za minutę (połączenia dotyczą sieci: Vodafone, Lifecell, Kyivstar). Aktywacja usługi jest bezpłatna. Dodatkowo, Heyah oferuje możliwość uruchomienia pakietu „Tańsze połączenia na Ukrainę do Vodafone”, w którym za minutę połączenia użytkownicy zapłacą tylko 15 groszy. Aktywacji karty można dokonać w każdym oddziale Banku BGŻ BNP Paribas. 

Odpowiednio przygotowana oferta to jednak nie wszystkie działania podejmowane przez Bank. W trakcie prowadzonej kampanii Bank BGŻ BNP Paribas skupia się na działaniach komunikacyjnych także na terenie Ukrainy. Oferta promowana będzie  m.in. na dworcach PKS w Kijowie i Lwowie. Oprócz ulotek pasażerowie otrzymają napój lub przekąskę z logo Banku. Wsparciem kampanii będą także działania w Internecie.

Rozszerzyliśmy naszą kampanię informacyjną również na rynek ukraiński po to, by obywatele tego kraju, którzy planują przyjazd do Polski mieli świadomość, że mogą korzystać z naszych usług bankowych. Biorąc pod uwagę tendencje na rynku pracy, spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach i latach do Polski będzie przyjeżdżać coraz więcej pracowników zza wschodniej granicy. To dość pokaźna grupa, do której chcielibyśmy dotrzeć z naszymi usługami. Ponadto, rozpoczęliśmy współpracę z ukraińskimi agencjami zatrudnienia, dzięki czemu informacja o dostępnych usługach trafia do potencjalnych klientów już na etapie poszukiwania pracy w Polsce – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży w Banku BGŻ BNP Paribas.

Obywatele Ukrainy mogą również korzystać z pomocy za pośrednictwem infolinii w języku ukraińskim. Bank przygotował w tym języku materiały informacyjne i promocyjne, a także ukraińską wersję strony internetowej, dzięki czemu klienci wiedzą o najtańszej na rynku i dużo korzystniejszej niż przekazy pieniężne możliwości przelewów pieniędzy na Ukrainę.

Oferta konta osobistego Banku BGŻ BNP Paribas pod koniec ubiegłego roku znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu „Najlepsze konta osobiste dla obywateli Ukrainy nierezydentów – listopad 2017” przygotowanym przez redakcję portalu Bankier.pl.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość