facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas skorzysta z rozwiązań kolejnego startupu

Zakup samochodu i wybór odpowiedniego finansowania w jednym miejscu, z dostępem przez całą dobę – to jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie finansów osobistych, które powstało dzięki współpracy Banku BGŻ BNP Paribas i firmy Today, startupu pozyskanego w ramach organizowanych przez Bank Office Hours. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które zdecydują się na zakup samochodu marki Hyundai, jednego z partnerów motoryzacyjnych Banku, będą mogły na stronie internetowej skonfigurować już nie tylko egzemplarz dla siebie, ale również sprawdzić, w jaki sposób mogą go sfinansować. 

Oficjalna informacja o współpracy partnerskiej Banku z firmą Today oraz prezentacja jej rozwiązań dla partnerów biznesowych Banku, miała miejsce podczas trwającego aktualnie Impact mobility’18 rEVolution w Katowicach – jednego z kluczowych wydarzeń dotyczącego inteligentnej mobilności w tej części Europy.  

 Osoby decydujące się na zakup samochodu, stosunkowo rzadko płacą za niego gotówką. Przedsiębiorcy, główni kupujący na polskim rynku, coraz częściej wybierają leasing, a klienci indywidualni w większości posiłkują się kredytem. By ułatwić im cały proces wyboru auta i wyliczania wysokości rat, stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwoli od razu sprawdzić, czy wysokość wpłaty i planowana wysokość rat zmieści się w budżecie. Tak spersonalizowana przez klienta oferta jest kierowana bezpośrednio do systemów importera, dealera wskazanego przez klienta oraz banku finansującego zakup. Dzięki rozwiązaniu zaprojektowanemu wspólnie z firmą Today, cała procedura zakupu przebiega więc znacznie szybciej – tłumaczy Rafał Kępiński, Dyrektor Biura Współpracy z Kluczowymi Klientami Banku BGŻ BNP Paribas. 

Dzięki nowemu konfiguratorowi po wyborze modelu, silnika, koloru i elementów wyposażenia samochodu w jednym miejscu można będzie przeprowadzić symulację finansowania zakupu. Wystarczy wpisać kwotę wpłaty początkowej, a następnie wybrać liczbę rat, na które chcielibyśmy rozłożyć pozostałą do zapłacenia sumę i liczbę kilometrów, które zamierzamy w tym czasie przejechać, a konfigurator wyliczy dokładnie wysokość miesięcznych rat. Nie trzeba więc już najpierw konfigurować wymarzonego samochodu, a następnie z wybraną ofertą konsultować się z ekspertem ds. finansowania. Każdy klient dzięki prostemu i interaktywnemu formularzowi internetowemu będzie mógł samodzielnie wybrać najlepsze dla niego rozwiązanie. 

Naszym celem jest stworzenie wygodnego narzędzia, które zapewni przyjazne i intuicyjne doświadczenie konsumentom w procesie zakupu samochodu, a jednocześnie będzie elastyczne i skalowalne. To wdrożenie sprawi, że pozornie skomplikowana oferta finansowa jest prezentowana znacznie atrakcyjniej, dając klientom poczucie dostępności wymarzonego samochodu i tworząc wartość dodaną dla partnerów Banku BGŻ BNP Paribas  mówi Maciej Straszewicz, Partner w firmie Today. 

W konfiguratorze można sprawdzić ceny i finansowanie zarówno dla samochodów nowych, jak i używanych. Dostępne są również wszelkie możliwości finansowania – leasing oraz kredyt. Konfigurator od razu reaguje na wszelkie wprowadzane zmiany – jeśli zmienimy parametry samochodu – zmieni się również wysokość rat. Na koniec wystarczy tylko zostawić swoje dane, a w ciągu 72 godzin doradca skontaktuje się w sprawie oferty finansowej i przekaże informacje o dalszych krokach.

Współpraca Banku BGŻ BNP Paribas z firmą Today to efekt tzw. Office Hours, cyklu spotkań organizowanych przez Zespół Cyfrowej Transformacji. Eksperci Banku w styczniu br. poszukiwali startupów oferujących ciekawe rozwiązania ze świata motoryzacji i finansów dla partnerów biznesowych. Realizowany obecnie projekt jest jednym z wielu przedsięwzięć, jakie w ramach współpracy z Bankiem podejmuje Today.   

Today to spółka, która powstała w 2017 r. poprzez oddzielenie się zespołu digital i technologii od agencji reklamowej Brasil. Kierowana przez doświadczonych partnerów ze świata komunikacji reklamowej i nowoczesnych technologii - Michała Straszewicza, Dominika Tomasika i Macieja Straszewicza, Today koncentruje się na projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych koncepcji, rozwiązań komunikacyjnych, kreatywnie wykorzystując możliwości digital'u.   

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość