facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

BNP Paribas z nagrodą Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year

Doradca Finansowy Roku przy transakcjach fuzji i przejęć w Europie Środkowej i Wschodniej to tytuł, który otrzymał BNP Paribas. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez  Mergermarket w trakcie uroczystej gali rozdania nagród 6 grudnia w Londynie. 

Mergermarket już od 12 lat przyznaje nagrody firmom oraz instytucjom wyróżniającym się w procesach fuzji i przejęć. Decydując o przyznaniu nagród eksperci Mergermarket prowadzą wieloetapową weryfikację i ocenę. W każdej z kategorii przyznawana jest tylko jedna nagroda. Łącznie w tym roku kapituła wyróżniła 40 firm za wsparcie przy transakcjach M&A w różnych krajach i regionach.  

Wartość transakcji w Europy Środkowej i Wschodniej przy których tylko w samym pierwszym półroczu doradzało BNP Paribas wyniosła blisko 4,4 miliarda dolarów, co zagwarantowało jej pierwsze miejsce pod tym względem.  

Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymaliśmy, tym bardziej, że zmierzyliśmy się ze znakomitymi firmami o uznanej renomie. Rynek Europy Środkowej i Wschodniej ma olbrzymi potencjał w zakresie fuzji i przejęć. Wciąż bardzo atrakcyjne dla inwestorów są branże spożywcza, technologiczna, media, telekomunikacja, usługi finansowe i handel detaliczny, zarówno w kontekście procesów konsolidacyjnych jak i fuzji i przejęć – mówi Piotr Mietkowski, dyrektor Zarządzający Bankowości Inwestycyjnej na Europę Środkową i Wschodnią, Turcję i Izrael w Grupie BNP Paribas.

Grupa BNP Paribas (poprzez BGŻ BNP Paribas i BNP Paribas SA Oddział w Polsce) oferują usługi bankowości inwestycyjnej dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, funduszy private equity jak i instytucji finansowych i samorządowych poprzez międzynarodowy zespół ekspertów w Warszawie, Paryżu i Londynie. 

Nagroda Mergermarket 2018 Central&Eastern Europe M&A Financial Advisor of the Year jest kolejnym prestiżowym wyróżnieniem przyznanym Grupie BNP Paribas. Ranking Exatel sklasyfikował Exane BNP Paribas jako najlepszy europejski dom maklerski w 2018 roku (#1 Pan-European Equity House).

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość