facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Olga Grudniak nagrodzona w X edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku za innowacyjne rozwiązanie dla medycyny

Olga Grudniak, która stworzyła urządzenie, pozwalające na szybkie dobranie odpowiedniego antybiotyku, została laureatką X edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku. Partnerem nagrody jest Bank BGŻ BNP Paribas, który na co dzień wspiera start-upy i korzysta z ich rozwiązań. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 1 marca.

Firma Biolumo, na czele której stoi Olga Grudniak opracowała nowoczesne narzędzie pozwalające lekarzom odpowiednio dobierać antybiotykoterapię, by była idealnie dopasowana do schorzeń i powodujących je bakterii. Dzięki niewielkiemu urządzeniu zainstalowanemu
w gabinecie, lekarze pierwszego kontaktu w ciągu kilku godzin mogą uzyskać wyniki badań, pozwalające na przepisanie odpowiedniego lekarstwa. Dotychczas na rynku dostępne były wprawdzie rozwiązania umożliwiające odpowiedni dobór antybiotyków, ale czas oczekiwania na wyniki badań był kilkukrotnie dłuższy. Dodatkowym atutem urządzenia przygotowanego przez firmę Biolumo jest jego automatyzacja oraz niskie koszty utrzymania i użytkowania.

Bycie zwyciężczynią X edycji Bizneswoman Roku jest dla mnie szczególnie ważnym osiągnięciem, ponieważ śledzę konkurs już od kilku lat i co roku historie finalistek inspirują mnie i motywują do jeszcze cięższej pracy. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak niesamowitych kobiet osiągających ogromny sukces w biznesie. Daje mi to pewność, że jestem na dobrej ścieżce, by również osiągnąć podobne wyniki z Biolumo! – mówi Olga Grudniak nagrodzona w kategorii Start-up Roku w X edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

Laureatka - oprócz statuetki - otrzyma również od Banku BGŻ BNP Paribas zaproszenie na największy w Europie kongres branży Health IT - DMEA w Berlinie. Wydarzenie jest szansą na zaprezentowanie szerszemu, również zagranicznemu gronu, innowacyjnego rozwiązania firmy Biolumo, a także nawiązanie nowych kontaktów i poznanie najnowszych trendów w branży.

Bank BGŻ BNP Paribas na co dzień współpracuje ze start-upami, których innowacyjne rozwiązania wdrażane są w naszej organizacji. Promujemy też przedsiębiorcze kobiety, a w ramach akcji „Dlaczego nie ma kobiet na banknotach” podjęliśmy ważną dyskusję  o obecności kobiet w świecie biznesu i finansów. Konkurs Businesswoman Roku w kategorii Start-up Roku jest nam więc wyjątkowo bliski. Nasze doświadczenia pokazują, że rozpoczynające działalność innowacyjne firmy potrzebują często nie tylko wsparcia finansowego, ale i międzynarodowych kontaktów. Mamy nadzieję, że wyjazd Pani Olgi do Berlina otworzy firmie Biolumo nowe możliwości – mówi Przemek Gdański, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. 

W Konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku już od 10 lat nagradzane są kobiety, które odniosły sukces w biznesie, nauce i kulturze. Celem inicjatywy zapoczątkowanej przez Olgę Kozierowską jest wsparcie przedsiębiorczych kobiet w dalszym rozwoju ich karier, pozyskaniu partnerów biznesowych i inwestorów oraz nagłaśnianie ich sukcesów na skalę ogólnopolską. Do konkursu zgłaszają się między innymi kobiety prowadzące dojrzałe firmy, założycielki start-upów, liderki w korporacjach, a także kobiety działające na rzecz innych.

- Ogromnie gratuluję laureatkom i laureatom X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Ta wygrana to duży sukces, bo konkurencja w tym roku była ogromna. Przyszło rekordowe 500 nominacji! Zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie. To pokazuje, że Polki pewnie czują się mówiąc o swoich osiągnięciach – obojętnie, czy tworzą mniejsze firmy lokalne, start-upy, innowacje naukowe, czy duże firmy o międzynarodowym zasięgu. 10 lat temu, gdy tworzyłam konkurs, zaczynałyśmy od jednej kategorii. Kobiety były często pomijane, a o ich sukcesach w biznesie mówiło się mało. Ale kropla drąży skałę. Każdy nagłośniony sukces kobiety stawał się inspiracją dla innych, dodawał im odwagi do działania, mnie zaś motywował do jeszcze intensywniejszych działań i szerzenia idei. Dziś kategorii jest 10. Nagradzamy także mężczyzn, którzy wspierają budowanie różnorodności. Konkurs rozwija się wraz z umacnianiem się roli kobiet w biznesie. I to na pewno nie koniec, bo teraz jest czas kobiet – mówi Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i twórczyni konkursu.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość