facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

List otwarty Prezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. w sprawie Stowarzyszenia Wiosna i projektu „Szlachetna Paczka”

Szanowni Państwo,

nasz Bank od wielu lat z podziwem obserwuje projekty i inicjatywy, które realizuje Stowarzyszenie „Wiosna”. Od lat nasi pracownicy angażowali się w projekt „Szlachetna Paczka”, wspierając wiele potrzebujących rodzin w całej Polsce. W zeszłym roku postanowiliśmy zostać Strategicznym Partnerem tego projektu, który w znaczący sposób wspieramy finansowo przez cały rok. W grudniu 2018 roku 2000 naszych koleżanek i kolegów przygotowywało paczki dla tych, którzy w życiu mają bardziej „pod górę”.

Jesteśmy i chcielibyśmy być ze Szlachetną Paczką, niezmiennie ceniąc i podziwiając tę inicjatywę. Tym niemniej z coraz większym niepokojem i troską śledzimy to, co dzieje się w samym Stowarzyszeniu „Wiosna”. Od wielu miesięcy jesteśmy świadkami niespotykanego w organizacjach o tak szlachetnej misji sporu o władzę, który zdaje się coraz bardziej nie przebierać w środkach. To wielce przygnębiające.

Nie jest naszą rolą, aby uczestniczyć w rozstrzyganiu sporów prawnych toczonych wokół Stowarzyszenia. Jako Partner Strategiczny „Szlachetnej Paczki” apelujemy do zwaśnionych stron o spokój, rozwagę i refleksję. Prowadzony spór bez wątpienia zagraża przyszłości wartościowych projektów i inicjatyw. Może on spowodować, że ci, którzy z nadzieją czekają na tegoroczną Świąteczną Paczkę, zamiast niej dostaną doniesienia medialne o wewnętrznych waśniach w Stowarzyszeniu.

Apelujemy, aby wartości i szczera chęć czynienia dobra wzięły górę nad potrzebą władzy czy osobistymi ambicjami kogokolwiek. Zachęcamy, aby wątpliwości co do tego, kto Stowarzyszeniem „Wiosna” zarządzać powinien, zostały rozstrzygnięte w spokoju i ciszy, a jeśli nie uda się inaczej, to przez niezależnego arbitra lub sąd. Apelujemy, aby wspaniali ludzie, którzy pracują w Stowarzyszeniu, mogli nadal i bez przeszkód czynić dobro, nie będąc angażowani w zaistniałą sytuację.

Pozdrawiam z nadzieją na właściwą głęboką refleksję u tych, którzy jej teraz potrzebują. 


Przemek Gdański

Prezes Zarządu
BNP Paribas Bank Polska S.A.

 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość