Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Kazimierz Łabno

Kazimierz Łabno

Wiceprezes Zarządu Banku

Nadzoruje Obszar Operacji i Wsparcia Biznesu, w tym Pion Operacji, Departament Nieruchomości i Administracji, Departament Kontroli Operacyjnej, Departament Zakupów Centralnych.

Pan Kazimierz Łabno jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek bankowość). Posiada blisko 30-letnie doświadczenie w pracy przy uniwersalnych projektach bankowych, w obszarze nearshoringu i operacji.

Karierę w bankowości rozpoczął w 1990 roku w Banku BPH, z którym był związany do 2010 roku. Odpowiadał m.in. za projekt połączenia Banku Przemysłowo-Handlowego z Powszechnym Bankiem Kredytowym. W 2005 roku kierował procesem podziału Banku BPH. W 2007 roku objął stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za IT, operacje, usługi i integrację. W 2010 roku zakończył karierę w Banku BPH i został kierownikiem Departamentu Projektów Strategicznych w Alior Banku. W 2012 roku przerwał karierę bankową i stworzył od podstaw fabrykę opakowań z tektury falistej – TriPack Ltd. W 2013 roku przez 8 miesięcy zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu spółki IT BPS należącej do Grupy Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Od listopada 2013 roku pełnił funkcję dyrektora ds. operacji i menedżera ds. transformacji w Raiffeisen Bank Polska S.A. Od listopada 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. nadzorującego Obszar Operacji i Wsparcia Biznesu.

Pan Kazimierz Łabno spełnia wymogi Art. 22aa Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (z późn. zm.).