facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Nowa Lokata Inwestycyjna BGŻ

Od 21 stycznia do 7 lutego 2008 roku w Banku BGŻ trwa subskrypcja trzyletniej Lokaty Inwestycyjnej, opartej na trzech indeksach: Merill Lynch Renewable Energy, Merill Lynch Emerging Market Infrastructure oraz MSCI Daily Total Return World. Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł. Oprocentowanie gwarantowane to 5 proc. w skali 3 lat.

- Lokata Inwestycyjna BGŻ umożliwia klientom inwestowanie w dwa sektory, które w najbliższym okresie mają ponadprzeciętne perspektywy wzrostu: sektor energii odnawialnej i sektor infrastruktury rynków rozwijających – powiedział Marek Kamiński dyrektor zarządzający ds. Rynków Kapitałowych w Banku BGŻ. Dodał, że konstrukcja produktu bierze pod uwagę panującą na rynkach finansowych niepewność. Wysokość oprocentowania nie zależy bowiem od tego, czy ceny akcji na rynkach światowych rosną, czy spadają. Istotne jest jedynie, aby wybrane indeksy sektorowe zachowywały się lepiej niż indeks globalnego rynku akcji – w okresie hossy rosły więcej, w okresie bessy spadały mniej niż indeks rynku akcji. – Istotny jest także fakt, że wysokość oprocentowania nie jest w żaden sposób ograniczona – im większa różnica pomiędzy zmianą koszyka indeksów sektorowych a zmianą indeksu globalnego rynku akcji, tym wyższe oprocentowanie lokaty – konkluduje Marek Kamiński.
Jak wynika z analiz Biura Głównego Ekonomisty Banku BGŻ, średnia stopa zwrotu z analogicznych lokat kończących się w okresie 01.01.2005 - 20.11.2007 r. wyniosła 65,47 proc.
Lokaty strukturyzowane, których oprocentowanie zależy od indeksów sektorowych, konstruowanych w oparciu o analizy fundamentalne, były do tej pory oferowane przez inne banki w Polsce głównie klientom private banking lub klientom instytucjonalnym.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość