Bank zmieniającego się świata

BGŻ S.A. rozszerza współpracę z Union Investment TFI S.A.

20 października tego roku BGŻ S.A. podpisał z większościowym akcjonariuszem Union Investment TFI S.A. – Union Asset Management Holding AG umowę odsprzedaży posiadanych udziałów w UI TFI. BGŻ był właścicielem 30 proc. akcji Union Investment TFI. Jednocześnie BGŻ podpisał z Union Investment TFI nową umowę dystrybucyjną określającą zasady sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez UI TFI.

Współpraca BGŻ z Union Investment TFI (do 2000 r. KORONA TFI S.A.) rozpoczęła się  w 1995 r. W październiku 2005 r. bank rozszerzył dotychczasową ofertę o nowe fundusze inwestycyjne Union Investment: UniDolar Obligacje FIO, UniStoProcent Plus FIO oraz UniWIBID SFIO. W ofercie BGŻ znajdują się również Specjalistyczne Plany Inwestycyjne umożliwiające systematyczne inwestowanie w fundusze Union Investment i gromadzenie środków na wybrane cele, np. emeryturę lub przyszłość dzieci.

Jednostki uczestnictwa funduszy Union Investment można kupić w 201 oddziałach BGŻ w całym kraju.

BGŻ współpracuje z Union Investment od kilku lat. W naszej ocenie fundusze UI TFI należą do jednych z najlepszych na rynku. Jednak w związku ze zmianami wynikającymi z ogłoszonej w połowie roku nowej strategii działania BGŻ, kładącej nacisk na precyzyjne dopasowanie określonych produktów do konkretnych grup odbiorców, postanowiliśmy skoncentrować się na sprzedaży w naszej sieci oferty Union Investment TFI, nie zaś na kontynuowaniu relacji właścicielskich. W ten sposób bank pozostaje konkurencyjny pod względem oferowanych rozwiązań mimo braku zaangażowania środków własnych w UI TFI – powiedział prezes Zarządu BGŻ S.A. Jacek Bartkiewicz.

W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy znaczący spadek stóp procentowych, co nie pozostaje bez wpływu na to, iż klienci banków odchodzą od klasycznych lokat bankowych, lokując oszczędności w funduszach inwestycyjnych. Oczekują przy tym profesjonalnej porady i zróżnicowanej oferty. BGŻ nie zamierza zawężać swojej propozycji do produktów jednego towarzystwa. Nowa umowa z UI TFI zezwala na sprzedaż w sieci BGŻ funduszy różnych podmiotów. Dzięki temu nasz doradca ma pełną wiedzę nt. dostępnych na rynku ofert, co pozwala wspólnie z klientem dobrać fundusz najbardziej odpowiadający jego potrzebom – powiedział dyrektor Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży BGŻ S.A. Marek Janicki.
 
 
BGŻ powstał w 1975 r. Jest bankiem komercyjnym, od lat zajmującym miejsce w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce. Od 2005 r. w skład akcjonariatu BGŻ wchodzi: Rabobank Int. Holding BV - członek Grupy Rabobank oraz EBOR. Większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Klientami BGŻ są duże firmy, jak też małe i średnie przedsiębiorstwa, a także ponad milion klientów indywidualnych. Bank ma ponad 260 placówek na terenie całego kraju. Dzięki porozumieniom o wzajemnym bezprowizyjnym udostępnianiu sieci bankomatów (z BPS, MR Bankiem, KBS i Kredyt Bankiem) klienci BGŻ mogą korzystać z ok.1200 bankomatów. Do ich dyspozycji jest też system bankowości elektronicznej eBGŻ, usługa telefoniczna TeleBGŻ oraz Home Banking. Dzięki Centralnemu Systemowi Informatycznemu klienci mają możliwość korzystania z usług banku z dowolnego miejsca w kraju i zagranicą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Od 1994 r. działa Biuro Maklerskie BGŻ, które jako pierwsze w Polsce uzyskało zgodę na prowadzenie zawodowego doradztwa w zakresie obrotu papierami wartościowymi.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość