Bank zmieniającego się świata

Dzień Przedsiębiorczości w BGŻ

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. przygotował ponad 200 stanowisk pracy dla młodzieży uczestniczącej w "Dniu Przedsiębiorczości" zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foundation)

"Dzień przedsiębiorczości" został zorganizowany w Polsce 27 kwietnia tego roku po raz pierwszy. W ramach Programu uczniowie zgłaszają się do wybranego przez siebie, zgodnego z zainteresowaniami, miejsca pracy, aby w czasie 4-5 godzin towarzyszyć wybranemu pracownikowi i uczestniczyć wraz z nim w codziennych obowiązkach, zapoznając się z regułami panującymi w danym miejscu pracy. Dzięki temu uczniowie mają okazję zapoznać się ze specyfikacją pracy na wybranym stanowisku pracy w banku, uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące zawodu, który ich interesuje, wymaganych kwalifikacji i predyspozycje do wykonywania danej pracy. BGŻ oferuje uczniom ponad 200 różnych stanowisk pracy w Centrali i oddziałach banku w całej Polsce.

BGŻ jest jednym z partnerów "Dnia Przedsiębiorczości" obok kancelarii Prezydenta RP, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, Business Centre Club i Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

BGŻ, zgodnie ze swoją strategią, od lat aktywnie angażuje się w inicjatywy społecznie  użyteczne, we wspieranie nauki i edukację polskiej młodzieży. Organizuje również praktyki uczniowskie i studenckie. Jednym z przykładów działań o takim charakterze jest unikalne przedsięwzięcie społeczno-edukacyjne pod nazwą "Klasa BGŻ". Z myślą o wybitnie uzdolnionej, pochodzącej z najuboższych rodzin młodzieży, BGŻ  wspólnie z renomowanym warszawskim liceum utworzył klasę, którą objął opieką sponsorską. Poprzez to działanie bank chce stworzyć szansę kontynuacji nauki wybitnie uzdolnionym uczniom, pochodzącym z ubogich rodzin, mieszkających w regionach o niskim potencjale ekonomicznym i wysokim bezrobociu, na wsi i w małych miasteczkach.  W VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie w sześciu profilowanych klasach, związanych z zakresem zainteresowań uczniów, uczy się obecnie 30 osób.

BGŻ S.A. powstał w 1975 r. Jest uniwersalnym bankiem komercyjnym, od lat znajdującym się
w pierwszej dziesiątce największych banków w Polsce. Specjalizuje się w obsłudze sektora rolno-spożywczego oraz infrastruktury regionalnej. Celem banku jest włączenie się w realizację programów strukturalnych finansowanych z udziałem środków Unii Europejskiej. Większościowym akcjonariuszem BGŻ jest Skarb Państwa. Strategia banku zakłada wprowadzenie jego akcji do obrotu publicznego w 2005 r. BGŻ dysponuje siecią prawie 300 placówek oferujących pełen zakres usług bankowych, w tym za pośrednictwem internetu. Klientami banku są duże firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także ponad milion klientów detalicznych.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pozarządową. Działa w ramach Junior Achievement Worldwide – międzynarodowego ruchu ludzi biznesu na rzecz rozwoju przedsiębiorczości wśród młodzieży. Celem Fundacji jest przygotowanie młodzieży do życia
w warunkach gospodarki rynkowej i umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, ułatwiających realizację planów zawodowych. Organizacja ta działa 112 krajach i ma ponadosiemdziesięcioletnią tradycję w nauczaniu przedsiębiorczości. We wszystkich krajach organizacjami Junior Achievement kierują przedsiębiorcy. Fundacja jest także członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Debat „Idea”.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość