facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Czysty Zysk

Ubezpieczenie na życie plus wyższy zysk niż na lokacie to główne atuty "Czystego zysku", nowego produktu oferowanego przez Fortis Bank Polska wspólnie z Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie SA.

"Czysty zysk" jest polisą na życie i dożycie, która łączy w sobie cechy polisy ubezpieczeniowej i produktu inwestycyjnego. Minimalna kwota jaką klient może zainwestować wykupując polisę to 5.000 zł. Po roku, wraz z upływem terminu umowy, jej właściciel otrzymuje tzw. gwarantowaną sumę ubezpieczenia, która przewyższa wartość wpłaconej składki. Kupno polisy nie wiąże się z dodatkowymi opłatami i prowizjami z tytułu jej obsługi, a wypłacana suma ubezpieczenia jest wolna od podatku dochodowego.

Produkt dostępny jest we wszystkich placówkach Fortis Banku od 8 grudnia br.Fortis Bank Polska SA (d. Pierwszy Polsko-Amerykański Bank SA) powstał w 1990 r. w Krakowie. Jest bankiem specjalizującym się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz zamożnych klientów indywidualnych. Może poszczycić się tytułem "Banku Przyjaznego dla Przedsiębiorców", przyznawanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Akcje banku od listopada 1994 r. notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada 32 placówki usytuowane w największych miastach w Polsce, zatrudnia ponad 900 osób. Strategicznym udziałowcem Fortis Bank Polska jest belgijski Fortis Bank, do którego należy 99,10 proc. akcji.

Fortis Bank jest częścią grupy Fortis, międzynarodowej instytucji finansowej specjalizującej się w dziedzinie ubezpieczeń, bankowości i inwestycji. Grupa zatrudnia ponad 69 000 pracowników i plasuje się wśród 20 największych instytucji finansowych w Europie. Na rynkach krajów Beneluksu Fortis zajmuje wiodącą pozycję oferując szeroką gamę usług finansowych skierowanych do klientów indywidualnych, firm oraz jednostek sektora budżetowego. W innych krajach Fortis skupia swą działalność na wybranych segmentach rynków. Akcje Fortis są notowane na giełdach w Amsterdamie, Brukseli i Luksemburgu.

Grupa Credit Suisse jest jedną z wiodących globalnych grup finansowych. Jej macierzystym rynkiem jest Szwajcaria, a główna siedziba Grupy znajduje się w Zurychu.
W Polsce działają dwie spółki posługujące się marką Credit Suisse Life & Pensions. Szwajcarska grupa prowadzi w naszym kraju towarzystwo ubezpieczeń na życie oraz otwarty fundusz emerytalny. Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zajmuje dzisiaj 6 miejsce na rynku ubezpieczeń życiowych. Regularnie odnotowuje wzrost przypisu składki brutto, a w I półroczu 2003 roku osiągnęło zysk netto w wysokości 3,4 mln zł. Przypis składki brutto wzrósł w tym okresie o ponad 12% w porównaniu do poprzedniego roku.
W skład Grupy Credit Suisse wchodzą wyspecjalizowane podmioty zajmujące się działalnością w różnych dziedzinach rynku finansowego. Akcje Grupy Credit Suisse notowane są na giełdach szwajcarskiej i frankfurckiej oraz w postaci kwitów depozytowych na giełdzie w Nowym Jorku. Grupa Credit Suisse zatrudnia na całym świecie ok. 61 tys. pracowników. Na koniec września br. Grupa Credit Suisse zarządzała aktywami o wartości ponad 1.199,2 mld franków szwajcarskich.

 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość