facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas poprawiają jakość życia w lokalnych społecznościach

W tym roku aż 128 pracowników Banku w całej Polsce włączyło się w akcje, wybrane w konkursie grantowym na najlepsze projekty wolontariackie. Dzięki ich działaniom zrealizowano 27 własnych projektów skierowanych do społeczności lokalnych i podjęto współpracę z 27 organizacjami społecznymi. W sumie z pomocy pracowników-wolontariuszy Banku BGŻ BNP Paribas skorzystało ponad 2,6 tys. osób. 

Pracownicy włączyli się w życie lokalnych społeczności już po raz szósty. Przeprowadzili szereg działań na rzecz środowisk lokalnych, uczestnicząc w codziennym życiu osób, wśród których na co dzień funkcjonują. Analizowali lokalne problemy i szukali dróg do ich rozwiązania. 

Oprócz działań poprawiających jakość życia lokalnych społeczności, zmierzyli się również z trudnymi zjawiskami, jak na przykład depresja czy choroba Alzheimera. Jednym z przykładów takich działań był - zrealizowany przez pracowników Oddziału Banku BGŻ BNP Paribas w Nysie - projekt „Porozmawiajmy o Alzheimerze”, przygotowany we współpracy z Fundacją KTOTO – Zrozumieć Alzheimera. Projekt obejmował cykl wykładów i warsztatów dla członków rodzin i opiekunów osób dotkniętych między innymi tą chorobą. Spotkania miały formę otwartą, więc mógł w nich wziąć udział każdy, kto styka się z tym problemem lub chciałby pomóc osobom dotkniętym chorobą. 

- Choroba często wyklucza, również w środowiskach lokalnych. Ograniczają codzienne funkcjonowanie, zarówno jeśli chodzi o podstawowe czynności, jak również życie społeczne. Bardzo cieszymy się, że nasi pracownicy dostrzegają obok siebie osoby, których tak naprawdę nie widać, bo ich życie często ogranicza się wyłącznie do kontaktów z najbliższymi. Doświadczenie choroby jest trudne nie tylko dla samych chorych, ale również ich opiekunów – dlatego wsparcie i poczucie, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie innych jest niezwykle istotne – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, menedżer ds. projektów społecznych w Banku BGŻ BNP Paribas.

Pracownicy-wolontariusze Banku BGŻ BNP Paribas nie zapomnieli również o dzieciach. Departament Decyzji Kredytowych z warszawskiej Centrali we współpracy z pracownikami Domu dziecka w Warszawie przygotował projekt o nazwie „Dziecięce podróże kulinarne”. W jego ramach pracownicy Banku przygotowywali z dziećmi potrawy kuchni świata. Była to okazja by przybliżyć podopiecznym domu dziecka kulturę i tradycję odległych państw. Efektem cyklu tych spotkań będzie również książka kucharska z wypróbowanymi podczas warsztatów przepisami i zdjęciami przygotowanych potraw.

Co roku w ramach „Konkursu na najlepsze projekty społeczne” pracownicy Banku z całej Polski mogą zgłaszać pomysły inicjatyw własnych realizowanych przy współpracy z  organizacjami społecznymi. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymują finansowanie z Fundacji Banku BGŻ BNP Paribas na ich realizację. W sumie konkurs miał już 6 edycji i łącznie zrealizowano 124 projekty na rzecz społeczności lokalnych. W akcje pomocy innym włączyło się ponad 550 wolontariuszy, z pracy których skorzystało ponad 13 tysięcy osób. W ciągu 6 lat konkursu pracownicy Banku poświęcili na pomoc innym 5250 godzin.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość