facebook web
Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Andre Boulanger zastąpi Blagoya Bocheva w Zarządzie Banku BGŻ BNP Paribas

Andre Boulanger, związany z Grupą BNP Paribas od 1989 r., 1 listopada br. dołączy do Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Zastąpi on Blagoya Bocheva, który nadzorował obszar Bankowości CIB, w tym Pion Rynków Finansowych, Departament Klientów Strategicznych CIB, Departament Wsparcia CIB.

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, więc również zmiany w Zarządzie są naturalne. Bardzo dziękuję Blagoyowi za profesjonalizm, zaangażowanie, ciężką pracę i wprowadzenie Segmentu Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej na ścieżkę wzrostu, którą – zgodnie ze strategią Fast Forward – planujemy utrzymać. Po pięciu latach Blagoy przekazuje pałeczkę Andre, który ma ogromne doświadczenie w bankowości korporacyjnej, a niemal całą zawodową karierę budował w ramach Grupy BNP Paribas. Dziękujemy Blagoyowi i życzymy mu sukcesów w realizacji przyszłych projektów. Witamy jednocześnie Andre na pokładzie, życząc powodzenia – mówi Józef Wancer, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas.

Andre Boulanger karierę w bankowości rozpoczął w 1986 r. w dzisiejszym belgijskim banku Belfius, zaś do Grupy Paribas dołączył w 1989 r., zajmując stanowisko Dyrektora Oddziału Bankowości Detalicznej BNP Paribas w Brukseli. Bankowością korporacyjną zajmuje się od 1994 r., a w swojej karierze zajmował liczne stanowiska dyrektorskie w strukturach Paribas, a po fuzji z BNP - w strukturach BNP Paribas w Belgii i Francji. Był też Prezesem Zarządu BNP Paribas Holandia, a w latach 2014-2017 pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Obszarem Operacji w Bankowości Korporacyjnej w regionie Europy (2014), a następnie jako Dyrektor Zarządzający Obszarem Operacji w Regionie EMEA (2015) w BNP Paribas Francja i Belgia. Do Warszawy przeprowadza się z Rosji, gdzie od 2017 r. był Prezesem Zarządu BNP Paribas JSC oraz Dyrektorem Generalnym dla obszaru Federacji Rosyjskiej.

Chciałbym podziękować Blagoyowi za ostatnie 5 lat pracy w Polsce, w czasie których nastąpił wyraźny rozwój obszaru Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej. Dziękuję również za zaangażowanie i wkład w prace naszego Zarządu. Gratuluję podjęcia kolejnych ambitnych wyzwań i życzę wielu sukcesów w nowej roli. Andre dołączy do naszego zespołu w bardzo ciekawym momencie. Wierzę, że pod jego wodzą będziemy umacniać naszą pozycję jednego z najlepszych graczy w Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej­­ – mówi Przemek Gdański, prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość