Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Dane finansowe po I kwartale 2009 - Wyniki Banku BGŻ

W pierwszym kwartale 2009 roku Bank BGŻ odnotował zysk netto na poziomie 1,3 mln zł, zaś brutto na poziomie 3,1 mln zł. – Pogorszenie wyniku kwartalnego miało związek ze spadkiem wyniku z odsetek na skutek kurczących się marż na depozytach zarówno detalicznych jak i korporacyjnych, wzrostem kosztów działania w związku z rozbudową sieci placówek oraz odpisami z tytułu opcji klientowskich – powiedział Jacek Bartkiewicz prezes zarządu Banku BGŻ.

Po pierwszym kwartale współczynnik wypłacalności banku był na bezpiecznym poziomie 11 proc. Jednocześnie relacja kredytów do depozytów wynosiła w tym czasie 95 proc.

Od początku 2008 roku do końca marca 2009 roku Bank BGŻ uruchomił 40 nowych placówek. Dzięki temu sieć banku wzrosła do 299 placówek w całej Polsce. Jeszcze w tym roku bank planuje uruchomienie kolejnych 30 placówek.

Według stanu na koniec marca 2009 roku Bank BGŻ prowadził ponad 548 tysięcy kont osobistych, a dostęp do bankowości internetowej miało prawie 182 tysiące osób. Liczba wydanych kart płatniczych w tym czasie wyniosła 544 tys. Klienci Banku BGŻ na koniec pierwszego kwartału mieli bezprowizyjny dostęp do gotówki w 2694 bankomatach (374 z nich to urządzenia własne, a pozostałe są własnością banków spółdzielczych, Mazowieckiego Banku Regionalnego, Invest Banku oraz Kredyt Banku).

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość