Bank zmieniającego się świata

Nagrody i wyróżnienia

2023

 • W styczniu Bank BNP Paribas już po raz dziesiąty zdobył certyfikat Top Employer Polska, czyli wyróżnienie dla pracodawcy, który stosuje najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
 • W styczniu odbyła się druga edycja rankingu KREATORZY stworzonego przez MamStartup we współpracy z PFR Ventures, w którym organizatorzy nagradzają najbardziej zasłużonych dla polskiej sceny startupowej 2022/2023. Bank BNP Paribas został wyróżniony w kategorii Organizacje i innowacje.
 • W liście Top-Rated ESG Companies opublikowanej przez Sustainalytics w styczniu Bank BNP Paribas otrzymał odznaki: ESG Industry Top Rated i ESG Regional Top Rated. Oznacza to, że ocena ESG Risk Rating Banku BNP Paribas (przyznana we wrześniu 2022 roku), znacząco przewyższa wyniki firm w branży finansowej oraz w regionie.
 • W marcu fundusz BNP Paribas Małych i Średnich Spółek uzyskał najlepszy wynik w kategorii Fundusz Akcji Polskich w Złotych Portfelach - plebiscycie organizowanym przez dziennik Parkiet.
 • W marcu rachunek maklerski Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu rachunków maklerskich serwisu Money.pl
 • W marcu Bank BNP Paribas został laureatem rankingu Instytucja Roku, który organizuje portal Moje Bankowanie. Zdobył nagrody w 3 kategoriach: Najlepsza obsługa w placówce, Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych oraz Najlepszy proces otwarcia konta w placówce. 18 Centrów Klienta Banku BNP Paribas otrzymało indywidualne wyróżnienia i tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce.
 • W marcu magazyn Home&Market wyróżnił Bank BNP Paribas w plebiscycie Ordery Finansowe. W kategorii Innowacje doceniona została Oferta dla firm zmieniających świat. 
 • 21 marca Bank BNP Paribas zdobył nagrodę w konkursie Etyczna Firma organizowanym przez Puls Biznesu, w kategorii duże przedsiębiorstwa. W uzasadnieniu organizatorzy docenili zrównoważony rozwój oraz zaangażowanie społeczne banku, a także partnerstwo strategiczne ze Szlachetną Paczką i najwyższe standardy compliance.
 • 23 marca Bank BNP Paribas znalazł się w gronie laureatów konkursu CSR Poland Awards 2023 w kategorii Community Affairs za projekt kampanii edukacyjnej „Misja Kieszonkowe”, dotyczący edukacji finansowej w szkołach podstawowych połączony z kampanią społeczną skierowaną do rodziców.
 • 30 marca, w Londynie po raz jedenasty przyznane zostały nagrody WealthBriefing European Awards. W tegorocznej edycji BNP Paribas Wealth Management został zwycięzcą w kategorii Wealth Management Business w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
 • 4 kwietnia, redakcje dzienników ,,Parkiet" i ,,Rzeczpospolita" wyłoniły najlepsze zespoły makroekonomiczne. Zespół analityków ekonomicznych Banku BNP Paribas zajął 3.miejsce w rankingu ogólnym. Ich prognozy zostały również docenione w kategorii najlepsze prognozy stóp referencyjnych NBP (2.miejsce) oraz najlepsze prognozy stopy bezrobocia rejestrowanego (5.miejsce). 
 • W kwietniu Karta kredytowa Visa Platinium Banku BNP Paribas zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kart kredytowych serwisu Money.pl. Redakcja doceniła szczególnie brak opłaty rocznej za pierwszy rok użytkowania, bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznych oraz program Dragon Pass.
 • W kwietniu Bank BNP Paribas znalazł się wśród wyróżnionych organizacji w rankingu firm przyjaznych równości rodzicielskiej, Firma Przyjazna Tacie na Etacie. Bank został wyróżniony za komunikację wewnętrzną i stawianie na przełamywanie stereotypów i uprzedzeń wobec ról obojga rodziców. Ranking jest wspólną inicjatywą UNGC Network Poland, fundacji Share the Care oraz „Forbes Women”.
 • 17 kwietnia odbyła się premiera 21. Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu – w tegorocznej publikacji wyróżnionych zostało 10 inicjatyw Banku i Fundacji BNP Paribas.
 • W maju Jarosław Skorulski, prezes zarządu BNP Paribas TFI został nominowany przez redakcję dziennika „Parkiet” w plebiscycie „Wielcy zasłużeni dla rozwoju polskich funduszy inwestycyjnych
 • W maju Bank BNP Paribas znalazł się w gronie laureatów konkursu Trophées 2023 CCI France International w kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie. W uzasadnieniu organizatorzy podkreślili rolę strategii GObeyond 2022-2025 w rozwoju firmy oraz jej wzrost organiczny przy zachowaniu odpowiedzialnego podejścia do zarządzania ryzykiem.

2022

 • 20 stycznia Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Top Employer Polska oraz certyfikat Top Employer Europe za najlepsze standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
 • W lutym Fundacja BNP Paribas została wyróżniona przez Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji za wsparcie w docieraniu z pomocą do osób doświadczających trudności psychicznych. Fundacja została doceniona za roczne partnerstwo w ramach programu „Wspieram cały rok”, które umożliwiło dotarcie z pomocą psychologiczną do osób doświadczających trudności emocjonalnych w związku z pandemią.
 • W marcu Bank BNP Paribas zdobył tytuł Etyczna Firma 2021 w kategorii Duża Firma za działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.
 • W marcu Bank BNP Paribas nagrodzono w siódmej edycji konkursu Instytucja Roku. W podsumowaniu rocznym bank uplasował się na 5 miejscu. Eksperci portalu MojeBankowanie.pl nagrodzili bank w 4 kategoriach: najlepsza obsługa w kanałach zdalnych, najlepsza obsługa w placówce, najlepszy bank dla firm, najlepszy zdalny proces otwarcia konta. Aż 21 oddziałów banku otrzymało tytuł najlepszej placówki bankowej w Polsce.
 • W kwietniu kampania Banku BNP Paribas i PCK „Pierwsza Pomoc Ludzkości” została wyróżniona jako „Ad of the day” przez portal Campaign Live.
 • W kwietniu Przemek Gdański, prezes Banku BNP Paribas zajął drugie miejsce w rankingu Bankowiec Roku 2022 dwutygodnika Forbes.
 • 25 maja Bank BNP Paribas po raz czwarty z rzędu został zaliczony do pracodawców, którzy wyróżniają się dojrzałością w zarządzaniu różnorodnością i budowaniu inkluzywnego środowiska pracy. W tym roku lista obejmuje 38 organizacji, które pomyślnie przeszły badanie Diversity IN Check przeprowadzone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Organizatorzy po raz pierwszy wskazali liderów – sześć firm, które osiągnęły najwyższą punktację, powyżej 80%. Wśród nich znalazł się Bank BNP Paribas.
 • 25 maja podczas Targów CSR odbyła się premiera 20. jubileuszowej edycji Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Spośród dziesięciu dobrych praktyk zgłoszonych do tegorocznej publikacji przez Bank BNP Paribas wyróżnionych zostało dziewięć. Wśród docenionych inicjatyw znalazły się: utworzenie w banku Sustainability Community, innowacyjny kredyt powiązany z celami zrównoważonego rozwoju (Sustainability Linked Loan), program Prosty język, działania na rzecz różnorodności, integracji społecznej, dostępności oraz wzmacniania roli kobiet, program stypendialny Klasa, program Wspieram Cały Rok oraz kalkulator gazów cieplarnianych AgroEmisja.
 • W maju Bank BNP Paribas został wyróżniony Złotym Listkiem CSR POLITYKI – najwyższą nagrodą w zestawieniu opublikowanym przez redakcję Tygodnika Polityka. Po raz ósmy z rzędu bank został wyróżniony jako jedna z firm utrzymujących najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Został też nagrodzony w nowej kategorii związanej z transformacją klimatyczną, zdobywając Zielony Listek POLITYKI. W tegorocznej edycji doceniono również zrównoważone produkty i usługi Banku BNP Paribas, które znalazły się wśród wyróżnionych najlepszych praktyk związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju.
 • W czerwcu Bank BNP Paribas zdobył drugą nagrodę w kategorii „Social media” oraz wyróżnienie w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki” w rankingu „Złoty Bankier 2022”.  To największe badanie sektora bankowego w Polsce, organizowane przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”.
 • W czerwcu Bank BNP Paribas trzykrotnie stanął na podium rankingu Gwiazdy Bankowości 2022, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC. Niezależna kapituła konkursowa przyznała mu trzecie miejsce w kategoriach: wzrostu, stabilności oraz ESG.
 • W czerwcu Magdalena Nowicka, wiceprezeska zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialna za Obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa została laureatką listy Digital Shaper 2021 w kategorii transformacja cyfrowa. Nagrodę przyznano za aktywne promowanie cyfrowego sposobu myślenia w organizacji, poszukiwanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, konsekwentne zwiększanie bezpieczeństwa systemów i klientów, a także zaangażowanie w inicjatywy promujące zwiększenie udziału kobiet w IT i edukację w zakresie nowych technologii.
 • W czerwcu bank został wyróżniony w kategorii “bankowość” w XX edycji konkursu TechnoBiznes 2022 miesięcznika “Gazeta Bankowa” za wdrożenie technologii Secfense.
 • 9 czerwca w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2022 Bank BNP Paribas zdobył pierwsze miejsce w kategorii Kampania Wewnętrzna. 
 • W czerwcu Bank BNP Paribas został nagrodzony w 6. edycji konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ,,Pracodawca Jutra". Sektorowa Rada ds. Kompetencji konkursu przyznała Bankowi pierwsze miejsce w Sektorze Finansów. 
 • Kampania „Pierwsza pomoc ludzkości” stworzona dla Banku BNP Paribas i Polskiego Czerwonego Krzyża przez VMLY&R Poland zdobyła dwa Brązowe Lwy – w kategorii Design oraz Outdoor – na tegorocznym festiwalu reklamowym Cannes Lions, który odbył się w dniach 20-24 czerwca. Ta wyjątkowa inicjatywa, łącząca kurs pierwszej pomocy z lekcją tolerancji, otrzymała aż pięć nominacji do festiwalowych nagród.
 • W czerwcu nagrodę główną w konkursie Golden Arrow, w kategorii Experiential marketing – Event marketing – offline zdobył projekt BNP Paribas Idę do kina – największe kino objazdowe w Polsce, w ramach którego bank zorganizował w 2021 roku pokazy filmów z najnowszego repertuaru kinowego w 10 miejscowościach, w których nie ma kin. 
 • W czerwcu Bank został również nagrodzony za kampanie skierowane do pracowników w konkursie Employer Branding Excellence Awards. Nagrodę główną w kategorii Kampania wewnętrzna i wyróżnienie w kategorii Innowacja Employer Branding otrzymał za kampanię Mogę – komunikacja nowej kultury organizacyjnej w Banku BNP Paribas, w której promował wśród pracowników kluczowe wartości – odwagę, współpracę, prostotę, transparentność i empowerment. 
 • W kolejnym czerwcowym konkursie Bank BNP Paribas zdobył maksymalną liczbę punktów jako jedyny spośród kilkudziesięciu uczestników Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ portalu Cashless.pl. Tym samym został niekwestionowanym liderem rankingu, poprawiając swój zeszłoroczny wynik o cztery miejsca.
 • W badaniu ARC Rynek i Opinia Biuro Prasowe Banku BNP Paribas znalazło się w pierwszej trójce banków w Polsce. Uczciwość, szybkość reakcji i dostępność to najważniejsze cechy biura prasowego zdaniem dziennikarzy finansowych.
 • 30 czerwca, Bank BNP Paribas, po raz czwarty z rzędu, znalazł się w ścisłej czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy
 • 20 września magazyn Environmental Finance przyznał BNP Paribas nagrodę w kategorii „Największe postępy w kierunku osiągnięcia zeroemisyjności w regionie EMEA” doceniając wysiłki spółek Grupy w zakresie wspierania Klientów w działaniach na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej.
 • We wrześniu Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w rankingu Najbezpieczniejszych Banków w Europie Centralnej i Wschodniej 2022, w ramach 31. dorocznego Rankingu Najbezpieczniejszych Banków Świata, przeprowadzonym przez Global Finance.
 • Bank BNP Paribas otrzymał ESG Risk Rating na poziomie 10,9, co oznacza niskie ryzyko istotnego negatywnego wpływu czynników związanych z zarządzaniem wpływem na środowisko i kwestie społeczne na działalność („Low Risk”). Ocena przyznana przez agencję Sustainalytics we wrześniu 2022 roku jest najlepszym wynikiem wśród polskich banków dotychczas poddanym badaniu.
 • W październiku Bank BNP Paribas zdobył nagrodę LGBT+ Diamonds Awards 2022 w kategorii Pracodawca/Pracodawczyni Roku Wspierający/a Osoby LGBT+, czyli w konkursie, który wyróżnia osoby i organizacje dokonujące realnych zmian i działań na rzecz pracowników LGBT+.
 • W październiku w 21. edycji Rankingu Przyjazny Bank, organizowanego tradycyjnie przez redakcję tygodnika opinii Newsweek, Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii Bankowość tradycyjna, w której doceniana jest bankowość zorientowana na Klientów ceniących sobie bezpośredni kontakt z doradcą i obsługę w placówce. Bank został także nagrodzony przez redakcję Forbes jako „Bank Przyjazny Firmie” (9. edycja). W tegorocznym zestawieniu Bank BNP Paribas zajął drugie miejsce.
 • Raport roczny Grupy BNP Paribas Bank Polska otrzymał pierwszą nagrodę główną w kategorii „Banki i instytucje finansowe” XVII edycji konkursu „The Best Annual Report” organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków (IRiP). Bank znalazł się wśród laureatów nagrody głównej po raz czwarty z rzędu. W tym roku wyróżnienie otrzymał również Raport Zintegrowany publikowany w formie cyfrowej.
 • RegAgri Explorer, profesjonalne narzędzie do szacowania poziomu absorpcji CO2 w glebie w perspektywie długoterminowej, udostępnione przez BNP Paribas Bank Polska na portalu agronomist.pl, zostało nagrodzone w konkursie Innowacyjny Produkt Rolniczy 2022 redakcji ,,Farmer" w kategorii ,,Programy, narzędzia w tym finansowe i urządzenia wspomagające prowadzenie gospodarstwa rolnego lub hodowlę zwierząt". 
 • 27 października Bank BNP Paribas Polska otrzymał nagrodę Izydora 2022 dla firmy najbardziej przyjaznej rolnikom w kategorii: "Finanse i ubezpieczenia". 
 • Pod koniec października Bank BNP Paribas został laureatem nagrody Red Hat Digital Leaders 2022 w regionie Europy Centralnej. Organizatorzy docenili pracę nad platformą GOonline, która skupiła w sobie ponad 80 mikrousług i zintegrowała ponad 35 systemów banku w metodyce agile.
 • 7 listopada Fundacja BNP Paribas znalazła się w gronie laureatów „Nagrody DNA – bo pomaganie mamy w genach” w kategorii "Pomoc dla Ukrainy". Konkurs został zorganizowany przez Fundację Czyste Powietrze i Fundacja Pozytywnych Idei.
 • 8 listopada kampania Banku BNP Paribas "Gdzie są nasze Patronki?" zostala nagrodzona srebrem w kategorii Equality w konkursie Effie Awards 2022.
 • Bank BNP Paribas został laureatemVII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”, zwyciężył w kategorii Przedsiębiorstwa, w tym fundacje korporacyjne. Nagrodą ,,Złotej Tarczy" zostały wyróżnione dwa filmy - #wspieramyfeminatywy oraz Pierwsza Pomoc Ludzkości. 
 • 28 listopada Bank BNP Paribas znalazł się wśród laureatów 16. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Raport zintegrowany banku otrzymał nagrodę specjalną Giełdy Papierów Wartościowych, m.in. za spełnienie najwyższych standardów w zakresie  raportowania niefinansowego. 
 • 1 grudnia po raz pierwszy wręczono Nagrody Karty Różnorodności – wyróżnienia przyznawane pracodawcom wspierającym różnorodność, równość i inkluzję. Bank BNP Paribas zdobył I miejsce w kategorii DEI w biznesie (podkategoria partnerstwo) za aktywizację osób z niepełnosprawnościami.
 • 8 grudnia Bank BNP Paribas został nagrodzony w dwóch kategoriach konkursu „Lider ESG”. Otrzymał Złotą nagrodę w kategorii „Strategia”, w której wyróżniono jego strategię GObeyond na lata 2022-2025 integrującą cele biznesowe z aspektami równoważonego rozwoju. W kategorii „Program edukacyjny” Fundacja BNP Paribas otrzymała wyróżnienie za realizowany od blisko 20 lat program stypendialny „Klasa” dla zdolnych absolwentów szkół podstawowych z mniejszych miejscowości.
 • W grudniu kampania Banku BNP Paribas i PCK "Pierwsza Pomoc Ludzkości zdobyła złoto w kategorii MIXX FOR GOOD PURPOSE w konkursie IAB MIXX Awards. W plebiscycie docenia się najbardziej inspirujące, kreatywne i skuteczne wykorzystanie środowiska cyfrowego, budujące wartość dla marki, firmy lub organizacji, wyznaczające kierunki dla innych do kolejnych zmian.
 • W grudniu w konkursie „Innowator ESG 2022”, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie ESG, Bank BNP Paribas został wyróżniony mianem „Wizjonera ESG 2022” za „odczarowywanie ESG, upowszechnianie idei zrównoważonego rozwoju, rolę edukatora, aktywność i innowacyjność”.

2021

 • W styczniu realizowany przez Bank BNP Paribas program „DOBRZE”  został wyróżniony w Kategorii Najlepszy Praktyk Wellbeingu w konkursie „The best of Wellbeing 2020” #pozytywnywpływ. Konkurs na najlepsze praktyki i organizacje pro-wellbeingowe organizuje firma Wellbeing Institute.
 • W styczniu Bank BNP Paribas zdobył tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • 28 stycznia w XVIII edycji konkursu Złote Spinacze Bank BNP Paribas zdobył brąz za „POCIĄG DO ZMIAN” – Master Brand. Organizatorem konkursu jest Związek Firm Public Relations. 
 • 25 lutego BNP Paribas Wealth Management otrzymał najwyższą możliwą ocenę w tegorocznym ratingu magazynu Forbes. Usługi bankowości prywatnej świadczone przez bank kolejny raz zostały ocenione na 5 gwiazdek i otrzymały rekomendację Forbesa. Rating powstaje w oparciu o oceny Klientów.
 • Nagroda za najlepsze prognozy dla Polski w 2020 r. Refinitiv Award for Forecasting Economic Indicators for Poland trafiła do Biura Analiz Ekonomicznych Banku BNP Paribas, które najtrafniej przewidziało wskaźniki ekonomiczne dla krajowej gospodarki. W rankingu jednej z najważniejszych agencji informacyjnych na świecie Bank BNP Paribas zdobył 4,06 punktu.
 • Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska zajął trzecie miejsce w rankingu Bankowiec Roku miesięcznika Forbes. W uzasadnieniu gazeta napisała, że bank  wykazał się ponadprzeciętnym, dwucyfrowym wzrotem wyników prowizyjnych.
 • 22 marca Analizy Online opublikowały listę Funduszy/Subfunduszy nagrodzonych prestiżową nagrodą Alfa 2020, wśród nich znalazły się rozwiązania dostarczane przez BNP Paribas TFI:
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Korporacyjnych: BNP Paribas Lokata Kapitału (laureat nagrody ALFA 2020).
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Dłużnych: BNP Paribas Konserwatywnego Oszczędzania (nominacja - TOP3).
  - Kategoria Subfundusze Polskich Papierów Dłużnych Długoterminowych: BNP Paribas Obligacji (nominacja – TOP3).
 • 25 marca w rankingu Forbesa Bankowa Innowacja Roku współpraca Banku BNP Paribas z Booksy uplasowała się na 9. miejscu. Gazeta wyróżniła coraz szersze wykorzystanie aplikacji do obsługi Klientów, gdzie wizyty w oddziałach można umawiać za pośrednictwem Booksy.
 • 25 marca podczas V Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości Bank BNP Paribas został wyróżniony za aktywność wolontariuszy w 2020 roku w programie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL w dwóch kategoriach. Bank otrzymał wyróżnienie za największą liczbę przeszkolonych wolontariuszy oraz największą liczbę przeprowadzonych lekcji.
 • 25 marca Bank BNP Paribas nagrodzono w sześciu kategoriach szóstej edycji konkursu Instytucja Roku. Bank został liderem "Najlepszej obsługi w kanałach zdalnych", "Najlepszego banku dla firm" oraz najważniejszej kategorii konkursowej - „Najlepszego banku w Polsce”. Pozostałe statuetki zostały przyznane za „Najlepszą obsługę w placówce”, „Najlepszą bankowość internetową” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”. 
 • 8 kwietnia Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas został nagrodzony tytułem AD Marketer Roku w dziewiątej edycji konkursu AD WO/MAN Roku 2020. Organizatorem konkursu jest magazyn "Press", a zwycięzca wybierany jest w głosowaniu agencji reklamowych, mediowych i PR, firm interaktywnych, studiów produkcyjnych, postprodukcyjnych i dźwiękowych.
 • 4 maja Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas, otrzymał wyróżnienie CMO Roku magazynu Media & Marketing Polska.
 • 27 maja karta kredytowa Mastercard World Elite, wydawana przez BNP Paribas Wealth Management, zajęła trzecie miejsce w rankingu czarnych kart kredytowych magazynu Forbes.
 • 7 czerwca bank zajął 4. miejsce w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie "Cashless dla równości". Bank BNP Paribas został najwyżej sklasyfikowanym bankiem w zestawieniu. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.
 • 8 czerwca Bank BNP Paribas został wyróżniony Srebrnym Listkiem CSR Tygodnika Polityka. „Listki” przyznawane są firmom utrzymującym najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju.
 • 15 czerwca Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w kategorii „szkolenia i rozwój” konkursu HR of Change. Organizatorzy docenili program DOBRZE, w ramach którego bank ułatwił pracownikom pozostawanie w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
 • 17 czerwca Bank BNP Paribas uzyskał główną nagrodę w kategorii finanse w konkursie „Diamenty Innowacji” organizowanym przez Executive Club. Kapituła konkursu doceniła wdrożenie przez bank usługi tłumacza języka migowego Migam.
 • 18 czerwca w XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas, trzeci rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.  
 • 24 czerwca Bank BNP Paribas zdobył wyróżnienie w kategorii CSR oraz nagrodę specjalną za kreatywne i efektywne promowanie różnorodności za akcję „Gdzie są nasze Patronki?” w konkursie Golden Arrow. Został również wyróżniony w kategorii Promocja sprzedaży BtoB za projekt „OLX 1000 na start”, realizowany wspólnie z serwisem ogłoszeniowym.
 • 29 czerwca Bank BNP Paribas zwyciężył w kategorii ESG w siódmej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”. Działania banku uwzględniające czynniki środowiskowe, społeczne i zarządcze zostały najwyżej ocenione przez niezależną kapitułę. Ranking jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną oraz firmę doradczą PwC.
 • W lipcu Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę Fastest Time to Value w pierwszej edycji konkursu Sonatype Elevate Awards 2021 za szybkie i skuteczne wdrożenie platformy Nexus. Doceniony został również sposób zademonstrowania wyników wyróżniający bank na tle innych organizacji.
 • 5 sierpnia BNP Paribas Wealth Management otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Innovation Awards 2021, organizowanym przez miesięcznik ,,The Digital Banker”. W konkursie tym Grupa BNP Paribas została nagrodzona jeszcze w 8 kategoriach.
 • We wrześniu Bank BNP Paribas uzyskal tytuł NEXT MMP 500 dla najbardziej proekologicznie zaangażowanych marek w Polsce. W uzasadnieniu organizatorzy wskazali na konsekwetntne wdrażanie strategii CSR, wprowadzenie realnej zmiany w otoczeniu oraz zaangażowanie w projekty, takie jak "Ostatni Twój Weekend", czy "Gdzie są nasze patronki?".
 • We wrześniu Moje Konto Premium Banku BNP Paribas zostało uznane za najlepsze wśród aktualnie obecnych na rynku ofert kont premium przez portal Bankier.pl. W ocenie brano pod uwagę czynniki takie jak opłaty podstawowe, usługi przydatne podróżnikom, doradztwo premium czy płatności mobilne.
 • W październiku Magdalena Nowicka, wiceprezes Zarządu, Agnieszka Gramatyka, dyrektor Departamentu Rozwoju Systemów do Obsługi Klienta Detalicznego, Ewa Rząca, dyrektor Departamentu Rozwoju Systemów IT oraz Paulina Skrzypińska, dyrektor Biura Otwartych Innowacji w Banku BNP Paribas zostały wyróżnione w raporcie „Strong Women in IT 2021 – Global Edition”.
 • W październiku Bank BNP Paribas zdobył drugą nagrodę główną w XVI edycji konkursu „The Best Annual Report 2020” Instytutu Rachunkowości i Podatków. Organizatorzy oceniali skonsolidowane raporty roczne pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.
 • W październiku Moje Konto Premium Banku BNP Paribas ponownie zajęło pierwsze miejsce w rankingu kont premium portalu Bankier.pl. W ocenie brano pod uwagę opłaty, ofertę dla podróżników oraz dodatkowe usługi.
 • W październiku Bank BNP Paribas został ogłoszony finalistą konkursu Digital Excellence Awards organizowanym przez CIONET w kategorii Enviromental & Social Impact za wdrożenie Platformy Autenti i pozytywne aspekty środowiskowe strategii paperless. Zgłoszenie zostało docenione przede wszystkim za łączenie efektywności operacyjnej z pozytywnym wpływem środowiskowym, wdrożenie Platformy Self-Service Autenti w modelu SaaS z wykorzystaniem chmury obliczeniowej oraz za popularyzację podpisów elektronicznych jako nowego narzędzia pracy. W tym samym czasie Autenti otrzymało główną nagrodę w kategorii Paperless podczas gali Fintech Summit – za projekty realizowane wspólnie z Bankiem BNP Paribas. 
 • 26 października kampania Banku BNP Paribas "Bank zmieniającego się świata" zostala nagrodzona srebrem w kategorii Long Term Marketing Excellence w konkursie Effie Awards 2021.
 • 25 listopada Bank BNP Paribas zdobył nagrodę główną w kategorii Kampania społeczna / CSR za akcję "Gdzie są nasze Patronki?" oraz wyróżnienie w kategorii Digital - aplikacje mobilne / gry za projekt "Misja Samodzielność" w konkursie Kreatura 2021.
 • 26 listopada jury Konkursu Klubu Twórców Reklamy nagrodziło Bank BNP Paribas czterema statuetkami za kampanie ,,Gdzie są nasze Patronki?”. Kampania spotkała się również z wyróżnieniem w Konkursie Innovation 2021 zdobywając brąz.
  Obie rywalizacje należą do konkursów Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, wyznaczających standardy w branży reklamowej. Wśród nominowanych w Konkursie Klubu Twórców Reklamy znalazła się również kampania ,,Bank zmieniającego się świata”.
 • W grudniu, prestiżowy miesięcznik ,,The Banker” przyznał Bankowi BNP Paribas tytuł ,,Bank of the Year in Poland”. Na decyzję jury wpływ miały osiągnięte przez instytucje wyniki finansowe, inicjatywy strategiczne, rozwój technologiczny, produkty i usługi oraz działania podjęte w ramach walki z pandemią. ,,The Banker” to międzynarodowe czasopismo finansowe, wydawane przez Financial Times Group od 1926 r.
 • 4 grudnia Bank BNP Paribas zdobył dwie statuetki w XIX edycji konkursu ,,Złote spinacze”, doceniającym najbardziej kreatywne i rzetelne kampanie public relations w Polsce. Kampania ,,Superbohaterki, czyli rodzinne wybory” zdobyła podwójny brąz w kategorii Sustainability i CSR Communications oraz w kategorii Finanse.

2020

 • 30 stycznia Bank  BNP Paribas siódmy rok z rzędu uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • 27 lutego BNP Paribas Wealth Management otrzymał 5-gwiazdkową notę w ratingu usług private banking magazynu Forbes
 • 13 marca Bank BNP Paribas po raz kolejny został wyróżniony Gwiazdą Jakości Obsługi w badaniu konsumentów Polskiego Programu Jakości Obsługi.
 • 2 kwietnia Bank BNP Paribas został trzykrotnie uhonorowany tytułem „Instytucji Roku 2019”. Prestiżowe statuetki zostały przyznane Bankowi za „Najlepszą obsługę w placówce”, „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”, a także w kategorii „Najlepsza Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”.
 • 29 maja BNP Paribas Bank Polska S.A. znalazł się wśród liderów II edycji ratingu Diversity & Inclusion, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
 • Bank BNP Paribas otrzymał 4 statuetki podczas gali Innovation Awards organizowanej przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Bank otrzymał wyróżnienie za:
  - Projekt „Arka 2.0 – wysyłamy w kosmos DNA zagrożonych gatunków zwierząt” – złota statuetka,
  - Arety Dwie (deepfake) – brązowa statuetka,
  - Projekt "Ostatni Twój Weekend" – złota i srebra statuetka.
 • 4 czerwca Bank BNP Paribas, drugi rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
 • 9 czerwca Bank BNP Paribas po raz szósty zdobył srebrny Listek CSR Tygodnika „Polityka”.
 • 23 czerwca Bank BNP Paribas zajął trzecie miejsce w rankingu Złoty Bankier w kategorii „Karta kredytowa”.
 • 25 czerwca w konkursie Golden Arrow złote statuetki w kategoriach Experiential marketing – event marketing, Sztuczna inteligencja oraz Kampania zintegrowana BtoC trafiły do Banku BNP Paribas. Dodatkowo, jury konkursu przyznało Bankowi nagrodę specjalną za długofalowe, autentyczne zaangażowanie społeczne widoczne w wielu wymiarach działalności. Bank otrzymał również dwa wyróżnienia za akcję „Podaj Zmianę” oraz za kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”. 
 • 25 września Bank BNP Paribas został laureatem konkursu e-Commerce Polska Awards 2020 w kategorii Best e-Banking Implementation za umożliwienie jako pierwszy bank na świecie umawiania wizyt w oddziałach BNP Paribas za pomocą aplikacji rezerwacyjnej Booksy.
 • 2 października Kapituła Kongresu Forum Technologii Bankowych przyznała tytuł „Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego” Jaromirowi Pelczarskiemu, Wiceprezesowi Zarządu Banku BNP Paribas nadzorującego obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa jako wyróżnienie za wyjątkowe osiągnięcia mające na celu łączenie sektora bankowego i technologicznego w Polsce.
 • 6 października Bank BNP Paribas zdobył brąz w kategorii Brand Awareness and Positioning za kampanię "Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata, srebro w kategorii "Cross Media Integration" za "Bank zielonych zmian", brąz w kategorii "Innovation & Smart Solution za "Dwie Arety" w konkursie MIXX Awards 2020. Jury MIXX Awards oceniało zgłoszone projekty jako całość, uwzględniając cztery kluczowe czynniki: strategię, kreację, wykonanie i wykorzystanie mediów, a także rezultaty i ROI.
 • 15 października Bank BNP Paribas zdobył drugie miejsce w konkursie głównym w kategorii banków i instytucji finansowych „The Best Annual Report 2019” Instytutu Rachunkowości i Podatków oraz został nagrodzony nagrodą specjalną Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a także nagrodą za najlepszy debiut w kategorii raport zintegrowany za 2019 rok w Konkursie Raporty Społeczne organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
 • Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w szóstej edycji konkursu Lider Zakupów w kategorii Innowacja technologiczna. Członkowie jury docenili chatbot Eva – samouczący się program usprawniający procesy zakupowe w banku. 
 • 28 października Bank BNP Paribas został wyróżniony aż cztery razy w rankingach „Forbes” i „Newsweek Polska”. Bank zdobył trzecie miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii Bankowość Tradycyjna oraz drugie w kategorii Bankowość Zdalna. Miesięcznik Forbes Polska docenił Bank BNP Paribas za „Najbardziej innowacyjny Private Banking” oraz przyznał mu trzecie miejsce w rankingu „Bank Przyjazny Firmie”.  
 • 5 listopada Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Award 2020. Organizatorami wydarzenia są prestiżowe magazyny PWM oraz The Banker. Nagrody przyznawane są przez specjalnie powołane w tym celu jury. Jurorzy analizują odpowiedzi udzielone przez banki w ankietach konkursowych i porównują kluczowe wskaźniki efektywności, jakości zarządzania portfelem, alokacji aktywów czy zarządzania ryzykiem. Pod uwagę brane są też strategia rozwoju, jakość obsługi klienta, poziom innowacyjności, utrzymanie zatrudnienia, a także etyka prowadzonych działań.
 • 26 listopada dwie kampanie Banku BNP Paribas zdobyły statuetki w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura 2020, organizowanym przez „Media & Marketing Polska”. W kategorii Kampania nagrodzony został projekt „Zmiany klimatu kosztują” mający na celu podnoszenie świadomości ekologicznej. W kategorii Open jury doceniło kampanię „Wygramy”, w której bank komunikował procedury bezpieczeństwa dla pracowników, którzy w związku z charakterem wykonywanej pracy, przychodzili do biur w czasie pandemii.

2019

 • 4 marca w IV edycji rankingu Instytucja Roku prowadzonego przez portal Mojebankowanie.pl, Bank BGŻ BNP Paribas został uhonorowany statuetkami w dwóch kategoriach: Najlepsza jakość obsługi w placówce – klient detaliczny, Najlepsza infolinia dla firm. Bank otrzymał również wyróżnienie w kategorii Bank Odpowiedzialny Społecznie za strategiczne partnerstwo ze Szlachetną Paczką
 • 16 kwietnia Bank BNP Paribas już po raz piąty otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI oraz nagrodę za wspieranie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i zwiększenie dostępności produktów finansowych wspierających gospodarkę niskoemisyjną
 • 8 maja Bank BNP Paribas otrzymał nagrodę w kategorii sieć placówek, w 4. edycji konkursu „Lider Dostępności”
 • 4 czerwca Bank BNP Paribas zajął I miejsce w kategorii  „Gwiazda Wzrostu" w V edycji konkursu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanego wspólnie przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC.
 • 13 czerwca Bank BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy w trzynastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.
 • 24 września Bank BNP Paribas zajął 3. miejsce w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka w kategorii „Bank dla Kowalskiego". 
 • 16 października Bank BNP Paribas został wyróżniony dwoma nagrodami w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report 2018” organizowanym dla spółek giełdowych przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

2018

 • 1 lutego Bank BGŻ BNP Paribas po raz kolejny uzyskał tytuł Top Employer Polska za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną. 
 • 15 marca Bank BGŻ BNP Paribas uzyskał tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2018” w XI edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi.  
 • 8 maja Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał wyróżnienie w konkursie „Diamenty Inwestycji” w kategorii „Bank finansujący roku”. 
 • 21 maja Bank BGŻ BNP Paribas po raz czwarty otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI – jako jedna z organizacji odznaczających się konsekwentnymi działaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju.
 • 23 maja Bank BGŻ BNP Paribas został nagrodzony złotem w konkursie Power of Content Marketing Awards. Jury, po raz kolejny nagrodziło projekt Banku „AgroKurier – magazyn nowoczesnego rolnika” w kategorii: content marketing.
 • 31 października Bank BGŻ BNP Paribas nagrodzony za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie Data Governance w sektorze bankowym podczas Informatica Summit 2018.
 • 17 listopada flagowy oddział Banku BGŻ BNP Paribas, zlokalizowany w dawnym „Sezamie” w Warszawie, otrzymał nagrodę dla najlepiej dopasowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych placówki usługowej w Konkursie „Warszawska Inwestycja bez barier 2018”.
 • 22 listopada Bank BGŻ BNP Paribas został wyróżniony za szereg inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w konkursie Belgian Business Chamber Award 2018 w kategorii Platinum.
 • 6 grudnia Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę "Business Award for Architects of Development" za zaangażowanie w Program SDG11 Zrównoważone Miasta poprzez m.in. finansowanie efektywności energetycznej i projektów proekologicznych.
 • 6 grudnia BNP Paribas otrzymał tytuł Doradcy Finansowego Roku przy transakcjach fuzji i przejęć w Europie Środkowej i Wschodniej (Central & Eastern Europe M&A Financial Adviser of the Year). Wyróżnienie zostało przyznane przez Mergermarket. 

2017

 • 9 lutego Bank BGŻ BNP Paribas uzyskał tytuł Top Employer Polska 2017, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • 14 marca Bank BGŻ BNP Paribas zajął ponownie pierwsze miejsce w drugiej edycji rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2017 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.
 • 26 kwietnia Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał po raz trzeci Srebrny Listek CSR Polityki, przyznawany przez redakcję tygodnika „Polityka” wspólnie z firmą doradczą Deloitte firmom zaangażowanym i odpowiedzialnym społecznie.
 • 11 maja Bank BGŻ BNP Paribas został jednym z liderów IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Bank zajął pierwsze miejsce na poziomie „kryształowym”, przyznawane firmom, które koncentrują się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami.
 • 8 czerwca Bank BGŻ BNP Paribas zajął trzecie miejsce w kategorii “Tempo rozwoju”, w III edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC w roli partnera merytorycznego.
 • 20 czerwca Bank BGŻ BNP Paribas zajął trzecie miejsce w plebiscycie Gazety Bankowej „Najlepszy Bank 2017”, w kategorii dla Najlepszych Dużych Banków Komercyjnych.
 • 19 października Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał statuetkę w kategorii „Najlepsze działanie digital” za wydarzenie „Wirtualne Dni Otwarte” w konkursie Employer Branding Stars.
 • 14 listopada w konkursie „Siła Przyciągania” Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepsza inicjatywa „out of the box” za kampanię „Wirtualne Dni Otwarte”.
 • 24 listopada w XVIII edycji programu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” BGŻ BNP Paribas otrzymał Nagrodę Główną i Złotą Statuetkę w kategorii „Bank uniwersalny” oraz tytuł „Bankowy Lider Jakości 2017”. Bank został nagrodzony również Diamentową Statuetką.
 • 6 grudnia w konkursie "Responsible Business Awards" Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał wyróżnienie w kategorii "Odpowiedzialna Firma Roku'.
 • 6 grudnia Bank BGŻ BNP Paribas został nagrodzony w konkursie "Lider współodpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju" organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. 

 

2016

 • 28 stycznia Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2016 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.
 • 16 lutego Bank BGŻ BNP Paribas uzyskał tytuł Top Employer Polska 2016, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną.
 • 6 kwietnia Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę podczas V Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w ramach XI edycji Banking Forum. Została ona przyznana w kategorii Najszybciej Rozwijający się Bank.
 • 17 maja Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał po raz drugi Srebrny Listek CSR POLITYKI, przyznawany przez redakcję tygodnika POLITYKA oraz Deloitte najbardziej odpowiedzialnym firmom.
 • 19 maja Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii bankowość, sektor ubezpieczeniowy i finansowy. ROF publikowany jest przez Dziennik Gazetę Prawną, a partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.
 • 20 czerwca Bank BGŻ BNP Paribas zwyciężył w kategorii "Consumer finance" w rankingu "50 Największych Banków Polsce" przygotowanym przez "Miesięcznik Finansowy BANK".
 • 23 czerwca Bank BGŻ BNP Paribas został zwycięzcą w kategorii “Tempo rozwoju”, w II edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”, organizowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC w roli partnera merytorycznego.
 • 7 grudnia Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę dla "Najlepszej polskiej lojalnościowej karty 2016 roku" podczas międzynarodowej konferencji Central European Electronic Card 2016.

2014 i 2015

Nagrody Banku BGŻ BNP Paribas
 • 25 września Bank zwyciężył w drugiej edycji konkursu „Złoty Laur Super Biznesu” w kategorii „Finanse i Bankowość”. Konkurs organizowany jest przez redakcję dodatku ekonomicznego Super Expressu.
 • 23 września Bank BGŻ BNP Paribas* jest laureatem nagród w Rankingu Newsweek 2015 i zajął 2. miejsce w kategorii głównej „Przyjazny Bank – bankowość tradycyjna" oraz 3. miejsce w kategorii „Przyjazny Bank – bankowość internetowa”.

         * Dotyczy badań przeprowadzonych w maju i czerwcu
            w placówkach dawnego BGŻ

Nagrody Banku BGŻ

Nagrody BNP Paribas Banku Polska

2014

 • We wrześniu Bank BGŻ zajął I miejsce w kategorii głównej „Bank dla Kowalskiego” w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” przygotowanym przez redakcję tygodnika Newsweek oraz firmę badawczą Millward Brown
 • W lutym „Gazeta Bankowa” we współpracy z ESG Agencją Ratingu Społecznego przygotowała ranking oceniający, które banki w Polsce w sposób najbardziej odpowiedzialny społecznie prowadzą swoją działalność. Bank BGŻ zajął pierwsze miejsce w rankingu całościowym oraz społecznym
 • Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw przyznała Bankowi BGŻ tytuł Laureata Konkursu wraz ze Złotą Statuetką oraz Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców z 7 Złotymi Gwiazdami
 • W styczniu Józef Wancer, prezes Zarządu Banku BGŻ otrzymał statuetkę „Wektora 2013" za wybitne, wieloletnie osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie polskiej transformacji ustrojowej

2015

 • 10 lutego BNP Paribas Bank Polska po raz drugi uzyskał tytuł Top Employer Polska 2015, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną

2014

 • 26 listopada karta debetowa BNP Paribas MasterCard zdobyła tytuł „Najładniejszej polskiej karty 2014 roku”
 • 11 września Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało BNP Paribas Bankowi Polska certyfikat „HR Najwyższej Jakości”
 • 15 maja BNP Paribas Bank Polska został wyróżniony przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju za wspieranie prywatnego sektora małych i średnich przedsiębiorstw w ich przedsięwzięciach na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz zastosowania energii ze źródeł odnawialnych
 • 4 marca BNP Paribas Bank Polska został nagrodzony certyfikatem Top Employer Polska 2014, za zgodną z najlepszymi praktykami na rynku politykę personalną

 

2013

Nagrody Banku BGŻ

Nagrody BNP Paribas Banku Polska

2013

 • W październiku Bank BGŻ znalazł się na czwartym miejscu w rankingu Top Marka 2013, przygotowanym przez miesięcznik Press i firmę Press-Service Monitoring Mediów. Ranking prezentuje najsilniejsze pod względem obecności medialnej marki sektora
 • We wrześniu Bank BGŻ zajął szóste miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”, w kategorii „Bank dla Kowalskiego”. To awans dla Banku o 3 pozycje w porównaniu do 2012 r. i dołączenie do grona Liderów Jakości w Polsce
 • W maju Bank BGŻ zwyciężył w tegorocznej 9. edycji projektu Laur Klienta i Konsumenta w kategorii Kredyty dla MŚP
 • W kwietniu Bank BGŻ zajął pierwsze miejsce w rankingu „Najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm” w kategorii sektora bankowości, finansów i ubezpieczeń
 • W styczniu Bank BGŻ zajął piąte miejsce w rankingu „Najlepsze banki w Polsce” przygotowanym przez firmę badawczą Expandi na zlecenie portalu Wirtualna Polska
 • Konto osobiste z premią Banku BGŻ zwyciężyło po raz trzeci w rankingu wszystkich typów kont osobistych przygotowanym przez portal finansowy Money.pl
 • W XIV edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał Wyróżnienie Honorowe wraz z Godłem Promocyjnym z sześcioma Złotymi Gwiazdami

2013

 • 6 grudnia BNP Paribas Bank Polska otrzymał główną nagrodę w prestiżowym konkursie na najlepsze kampanie PR w Polsce “Złote Spinacze 2013” w kategorii komunikacja wewnętrzna
 • 26 listopada BNP Paribas Bank Polska zajął II miejsce w badaniu „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów 2013”
 • 24 września BNP Paribas Bank Polska zajął drugie miejsce w rankingu najlepszych banków dla MŚP „Forbesa”, miesięcznika wyróżniającego co roku instytucje najlepiej spełniające wymogi polskich przedsiębiorców
 • 5 czerwca wspólnie przygotowana kampania „Festiwal Wartości” przez BNP Paribas Banku Polska i Ciszewski MSL Financial Communications otrzymała najważniejsze wyróżnienie w kategorii Doskonała Wewnętrzna Kampania Wizerunkowa w konkursie Employer Branding Excellence Awards, organizowanym przez HRM Institute
 • 11 lutego BNP Paribas Bank Polska – wieloletni sponsor tenisa - otrzymał nagrodę w konkursie polskich kampanii sportowych: The Champ Awards, za wyróżniający się wkład w polski sport

 

 

2012

 Nagrody BNP Paribas Banku Polska

2012

 • 18 grudnia International Financing Review (IFR), wiodący magazyn branży finansowej Thomson Reuters, przyznał BNP Paribas tytuł „Banku roku 2012”
 • 13 października BNP Paribas Bank Polska został nagrodzony wyróżnieniem „Skrzydła KRD” za propagowanie idei weryfikacji klientów w Biurze Informacji Gospodarczej
 • 20 września BNP Paribas Bank Polska zdobył tytuł Najlepszego Banku dla Firm według miesięcznika Forbes

2011 i starsze

Nagrody Banku BGŻ

Nagrody BNP Paribas Banku Polska

2011

 • We wrześniu Bank BGŻ zdobył godło i certyfikat „Firma Przyjazna Klientowi”
 • We wrześniu Bank BGŻ zajął drugie miejsce w rankingu „Najlepsze banki w Polsce” przygotowanym przez firmę badawczą Expandi na zlecenie portalu Wirtualna Polska
 • W czerwcu Bank BGŻ został laureatem nagrody Contact Center Customer Innovation 2011. Nagroda wręczana jest firmom, które w nowatorski sposób użytkują technologię contact center lub wykazują się dużą kreatywnością w podejściu do systemów i procesów wspierających kompleksową obsługę klienta
 • W maju Konto z Podwyżką Banku BGŻ ponownie zwyciężyło w rankingu najbardziej zyskownych kont osobistych przygotowanym przez internetową porównywarkę finansową Comperia.pl
 • W kwietniu podczas gali Drugiego Międzybranżowego Spotkania Kadry Zarządzającej Przemysłu Żywnościowego „Forum 100” Bank BGŻ otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Pro Polonia Opulenta” („Dla Polski Dostatniej”)
 • 28 lutego Fundacja BGŻ otrzymała w roku szkolnym 2010/2011 od Ministerstwa Edukacji Narodowej tytuł Miejsca Odkrywania Talentów
 • 13 stycznia Konto z Podwyżką Banku BGŻ zwyciężyło w rankingu kont "zarabiających" portalu Comperia.pl
 • 28 stycznia w dwunastej edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał tytuł Laureata Konkursu wraz z Godłem Promocyjnym i czterema Złotymi Gwiazdami

2010

 • W grudniu usługa cash management Banku BGŻ zdobyła nagrodę w kategorii „Banki” w rankingu Gazety Finansowej na „Najlepsze produkty dla biznesu 2010”
 • W listopadowym rankingu „Polskie Firmy” przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną Bank BGŻ uplasował się na czwartym miejscu w kategorii „Największe instytucje finansowe w Polsce”
 • We wrześniu w Newsweeku został opublikowany coroczny Ranking Banków. Bank BGŻ zajął wysokie szóste miejsce. To wzrost o 12 pozycji w porównaniu z 2009 rokiem
 • W lipcu Bank BGŻ już po raz trzeci został nagrodzony w konkursie „Laur Klienta” w kategorii „Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw”. W tym roku, tak samo jak w ubiegłym, uplasował się na pierwszej pozycji
 • W styczniu na uroczystej gali wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji, w gronie laureatów znalazł się Jacek Bartkiewicz, prezes Zarządu Banku BGŻ, który uhonorowany został Platynowym Laurem
 • Piotr Popławski z Departamentu Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych Banku BGŻ zajął trzecie miejsce w rankingu dziennika „Puls Biznesu”
 • W jedenastej edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” Bank BGŻ otrzymał Wyróżnienie Honorowe w kategorii banki uniwersalne wraz z Godłem Promocyjnym i trzema Złotymi Gwiazdami
 • Wyróżnienie honorowe w kategorii oddział bankowy wraz z Godłem Promocyjnym Oddział Przyjazny dla Przedsiębiorców otrzymał Oddział operacyjny w Lublinie. Oddziały operacyjne Banku w Kutnie i Opolu otrzymały specjalne wyróżnienie – Platynową Statuetkę za systematyczne wzbogacanie i usprawnianie przyjaznej współpracy z MŚP. Godło Promocyjne Oddział Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz ze złotymi gwiazdami otrzymał także Oddział operacyjny w Białymstoku
 • Tytuł Profesjonalny Doradca Bankowości MŚP otrzymała w tym roku Ewa Kaczorowska z Oddziału operacyjnego w Ostrołęce

2009

 • W lipcu Bank BGŻ zajął pierwsze miejsce w konkursie „Laur Klienta 2009” – w kategorii „Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw”
 • W lipcu Bank BGŻ został wybrany "Solidnym Pracodawcą 2008". Tytuł został przyznany przez Grupę Media Partner wydawcę "Rzeczy o Biznesie" publikowanej w "Rzeczpospolitej"
 • W maju została podsumowana druga edycja konkursu organizowanego przez „Rzeczpospolitą”, „Parkiet” i Narodowy Bank Polski, obejmująca prognozy ekonomiczne na rok 2009 r.
 • W marcu klienci wyróżnili Bank BGŻ Godłem „Jakość Obsługi 2008” w kategorii Banki w ogólnopolskim Programie „Jakość Obsługi”
 • W lutym Bank BGŻ otrzymał „Order Finansowy 2009” w kategorii najlepszych lokat bankowych dla klientów instytucjonalnych od redakcji magazynu „Home&Market”

2008

 • W czerwcu Polski Komitet Pomocy Społecznej przyznał Fundacji BGŻ wyróżnienie Kryształowe Serce za działalność na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z niezamożnych rodzin i środowisk
 • Prezes Banku BGŻ, Jacek Bartkiewicz zwyciężył w XII konkursie Stowarzyszenia Menedżerów w Polsce, zdobywając tytuł Menedżera Roku 2008
 • Bank BGŻ otrzymał tytuł Marki Wysokiej Reputacji w kategorii Finanse w „Niezależnym Rankingu Reputacji Marek PremiumBrand” organizowanym po raz trzeci przez miesięcznik „Forbes”
 • W maju Bank BGŻ został laureatem Konkursu „Dobroczyńca Roku 2007” w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”
 • W styczniu Bank BGŻ został zwycięzcą IX edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”

2007

 • W czerwcu Bank BGŻ otrzymał tytuł Solidny Pracodawca Roku 2006 przyznawany przez „Przegląd Gospodarczy”
 • W kwietniu Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w Konkursie „Mocni wizerunkiem”, który towarzyszył VI edycji Kongresu Public Relations w Rzeszowie

2006

 • W grudniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VIII edycji konkursu
 • W czerwcu Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w konkursie „Rekiny Reklamy 2005”, organizowanym przez „Gazetę Bankową” na najlepszą reklamę produktu finansowego
 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VII edycji konkursu

2005

 • W listopadzie Klasa BGŻ, autorski projekt Banku BGŻ, otrzymał nagrodę główną w kategorii Corporate Social Responsibility w ogólnopolskim konkursie Złote Spinacze 2005 na najlepsze kampanie PR
 • W lutym Bank BGŻ zdobył wyróżnienie w konkursie organizowanym przez „Gazetę Bankową" na Najlepszy Projekt Informatyczny 2004. Nagrodzony został Centralny System Informatyczny Eurobank On-line
 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w VI edycji konkursu

2000

 • W styczniu Bank BGŻ został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” w V edycji konkursu
2011
 • 22 września BNP Paribas Bank Polska uzyskał najwyższe oceny w rankingu Najlepszy Bank dla Firm zorganizowanego przez miesięcznik Forbes i tygodnik Newsweek

2010

 • 19 maja w konkursie na najlepsze witryny spółek giełdowych 2010 r. zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, strona Fortis Banku zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii
 • "Konto, które służy pomocą” oferowane klientom indywidualnym BNP Paribas Fortisu w pakietach S, M, L i XL otrzymało Laur Klienta i zostało ogłoszone Odkryciem 2010 roku

2009

 • 25 listopada Fortis Bank wraz ze wspierającą go agencją Euro RSCG Sensors otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Złote Spinacze za komunikację wewnętrzną związaną z integracją z Dominet Bankiem
 • 27 października kampania „Bierz od życia podwójnie”, reklamująca polisę CzystyZysk otrzymała brązową statuetkę Effie Awards 2009 – przyznawaną za skuteczność kampanii reklamowych

2007

 • Systemy bankowości internetowej Fortis Banku otrzymały wyróżnienie dla najlepszego projektu informatycznego wdrożonego w 2007 roku w instytucjach finansowych
 • Fortis Bank Polska SA został wybrany jedną z najsilniejszych marek biznesowych „Business Superbrands” na rynku polskim
 • W grudniu Fortis Bank został laureatem VI edycji Programu Inwestor w Kapitał Ludzki i po raz drugi został uhonorowany prestiżowym godłem tego programu
 • 18 czerwca Fortis Bank Polska zajął I miejsce w kategorii "banki uniwersalne" w rankingu "50 największych banków w Polsce 2007" przeprowadzonym przez "Miesięcznik Finansowy BANK"

2006

 • 23 kwietnia Fortis Bank Polska jako jedyny bank znalazł się w gronie laureatów konkursu "Najlepsi Pracodawcy 2006" organizowanego przez międzynarodową firmę konsultingową Hewitt Associates

2005

 • 11 października 2005 r. Fortis Bank został uhonorowany godłem Inwestor w Kapitał Ludzki
 • 24 października kampania reklamowa kredytu inwestycyjnego pod dotacje "Marian" Fortis Banku została wyróżniona prestiżową nagrodą EFFIE

2003

 • 16 października Fortis Bank Polska został finalistą konkursu Lider Informatyki 2003 w kategorii „finanse i bankowość”

2002

 • 4 lutego po raz trzeci już Fortis Bank Polska uznany został za "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców"

2001

 • Miesięcznik Businessman Magazine przyznał Fortis Bankowi drugie miejsce w rankingu "Bank dla Biznesmena”
 • 24 kwietnia Fortis Bank został uznany za najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwo w kategorii "banki i instytucje finansowe" w rankingu przygotowanym przez redakcję tygodnika TELEINFO
 • Fortis Bank Polska został ponownie uhonorowany godłem "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców" i dodatkowo "Wyróżnieniem specjalnym dla banku najbardziej lubianego przez swoich klientów"

2000

 • Fortis Bank Polska otrzymał godło promocyjne "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców" będące wyróżnieniem za nowoczesne i zindywidualizowane podejście do klienta i bogatą ofertę produktów dostępnych dla małych i średnich firm
 • 28 września w czwartej edycji konkursu "Srebrny Sejf" Fortis Bank zajął II miejsce z pakietami usług dla klientów indywidualnych - Pakietem Srebrnym, Złotym i Złotym VIP
 • 4 grudnia Fortis Bank Polska został finalistą czwartej edycji konkursu "Lider Informatyki 2000", organizowanego przez branżowy miesięcznik Computerworld