Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Faktoring. Dynamiczny wzrost obrotów

Po trzech kwartałach 2008 roku Bank BGŻ odnotował dynamiczny wzrost obrotów faktoringowych. Bank skupił 31 788 faktur, a obroty wyniosły 1 mld 170 mln zł.

W stosunku do analogicznego okresu 2007 roku, w którym Bank nabył i sfinansował faktury za 605 mln zł, osiągnięta została dynamika na poziomie 193 proc.

– Tak dobre wyniki świadczą o tym, że mamy bardzo dobrą ofertę faktoringową, a dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży możemy dotrzeć do szerokiego grona klientów zainteresowanych ofertą – powiedziała Anna Gregorczyk dyrektor Departamentu Produktów i Usług Bankowości Instytucjonalnej w Banku BGŻ.

Faktoring to oferta adresowana do firm, których rozliczenia handlowe odbywają się w oparciu o faktury z odroczonymi terminami płatności. Usługa polega na wykupie wierzytelności z odroczonym terminem płatności pochodzących z krajowych lub zagranicznych transakcji handlowych. Jednym z głównych atutów wykupu wierzytelności w Banku BGŻ jest kompleksowe wspomaganie zarządzania należnościami – m.in. w zakresie dostarczenia finansowania, obsługi księgowej wykupu, kontroli terminowości spłat.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość