Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

III Wielki Happening dla Dzieci

Fundacja BGŻ jest jednym z organizatorów III Wielkiego Happeningu dla Dzieci, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 września w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

– „Fundacja BGŻ w szerokim zakresie wspiera innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne i artystyczne. Wierzymy, że podczas sobotniego spotkania, świat wielkiej sztuki, często uważany za hermetyczny i ekskluzywny, otworzy się dla wszystkich. Tu rządzą dzieci i to one wciągają rodziców w muzyczną przygodę. Tu udowadniamy, że każdy może grać, śpiewać, słuchać. Muzyka jest dla ludzi”. – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz dyrektor Departamentu Komunikacji Zewnętrznej i Wewnętrznej w Banku BGŻ
W kilkudziesięciu salach Uniwersytetu Muzycznego, w godz. 12.00-18.00 odbywać się będą prezentacje instrumentów. Dzieci będą mogły posłuchać, przyjrzeć się z bliska, dotknąć, a nawet spróbować zagrać na rozmaitych instrumentach (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornia, puzon, instrumentarium perkusyjne, harfa, organy, fortepian, klawesyn oraz instrumenty orientalne).
Zarówno najmłodsze dzieci – nawet te w wieku 0-3 lat, przedszkolaki, uczniowie, a także dorośli, znajdą dla siebie coś interesującego.

Wśród planowanych ponad 40 atrakcji są koncerty – „Bajkowe improwizacje organowe”, warsztaty baletowe, teatralne, a także indywidualne mini-lekcje śpiewu i zajęcia z dyrygentami. W programie Happeningu zaplanowane są również warsztaty plastyczne i zajęcia z charakteryzacji teatralnej. Gości Happeningu oprowadzać będą wolontariusze, ubrani w stylowe stroje operowe.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość