Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Dynamiczny wzrost faktoringu w I kwartale 2008

W pierwszym kwartale tego roku Bank BGŻ odnotował dynamiczny wzrost obrotów faktoringowych. Bank skupił 9863 faktury, a obroty wyniosły 379 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku był to wzrost odpowiednio o 64 % i 154 %.

  - Po ubiegłorocznych rekordowych wynikach, rok 2008 zapowiada się jeszcze lepiej. Firmy przekonały się do faktoringu, który staje się coraz ważniejszym narzędziem finansowym wspierającym rozwój ich działalności - powiedziała Małgorzata Chmielewska, p.o. Dyrektora Departamentu Finansowania Handlu w Banku BGŻ. Dodała, iż na tak znaczący wzrost wpływ miały długofalowe działania wspierające sprzedaż, czego efektem było pozyskanie nowych klientów oraz zainteresowanie ofertą faktoringową obecnych klientów Banku BGŻ.
    Faktoring to oferta adresowana do firm, których rozliczenia handlowe odbywają się w oparciu o faktury z odroczonymi terminami płatności. Usługa polega na wykupie wierzytelności z terminem płatności do jednego roku pochodzących z krajowych lub zagranicznych transakcji handlowych. W najbliższym czasie Bank BGŻ planuje wdrożenie nowoczesnej platformy elektronicznej kompleksowo wspomagającej wykup wierzytelności.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość