Bank zmieniającego się świata

Bank BGŻ BNP Paribas z nowymi gwarancjami BGK

29 października br. Bank BGŻ BNP Paribas podpisał umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą udzielania kredytów dla MŚP z gwarancją BGK w programie COSME.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, Bank BGŻ BNP Paribas uzyskał możliwość udzielania kredytów w  programie COSME. Program dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy poszukują zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.

- Jest to kolejny produkt, po gwarancji de minimis, który w istotnym stopniu wpływa na poprawę dostępu do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców  potrzebujących prostego i dostępnego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego. Gwarancja BGK z programu COSME jest również alternatywą dla przedsiębiorców, którzy nie mogą skorzystać z gwarancji BGK oferowanej w formule de minimis. Nowy program daje możliwość zabezpieczenia do 80 proc. wartości kredytu przy stosunkowo niskim koszcie zabezpieczenia, który wyniesie 1 proc. w skali roku od kwoty gwarancji – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Jest to pierwszy tego typu produkt, z którego będą mogli skorzystać również przedsiębiorcy prowadzący działalność wytwórczą w rolnictwie. - Zawarta umowa znakomicie wpisuje się w naszą misję odpowiedzialnego oferowania klientom finansowych rozwiązań, które pomagają zmieniać ich świat i wspierają lokalną gospodarkę – podkreślił B. Urbaniak.

Gwarancja jest formą zabezpieczenia kredytu na wypadek, gdyby kredytobiorca nie spłacił zadłużenia w terminie określonym w umowie. Produkt ten umożliwia przedsiębiorcom, którzy nie posiadają zabezpieczeń, pozyskanie finansowania, a bankowi udzielającemu kredytu daje pewność jego spłaty.
Parametry gwarancji:

  •  zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego;
  •  niska prowizja za udzielenie gwarancji – 1 proc. w skali roku;
  •  maksymalna kwota kredytu wynosi 600 000 PLN;
  •  zakres gwarancji BGK - 80 proc. wartości kredytu;
  •  maksymalny okres gwarancji wynosi 27 miesięcy dla kredytu obrotowego lub 99 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego.


Gwarancje BGK udzielane będą w ramach programu COSME oraz Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych ustanowionego na mocy Planu Inwestycyjnego dla Europy.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość