Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Druga edycja Dni CSR w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas zorganizował z myślą o swoich pracownikach Dni CSR. Podczas akcji Bank promował eko-transport, równowagę między życiem zawodowym i prywatnym oraz zachęcał do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Bank zachęcał do korzystania z roweru, jako ekologicznego środka transportu w drodze do pracy. W ciągu jednego dnia pracownicy przejechali ponad 2000 km na rowerach, co pozwoliło na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 359 kg.

W kolejnym dniu pracownicy mieli możliwość wykonania bezpłatnego badania krwi, z którego skorzystało prawie 200 osób. Mogli także wziąć  udział w spotkaniu z dietetykiem, który obalał mity żywieniowe, a jednocześnie instruował jak można w prosty i szybki sposób przygotować zdrowe śniadanie lub przekąskę. Korzystali również ze specjalnej platformy informacyjnej, której celem jest przybliżenie zagadnień związanych z odpowiedzialnym biznesem.

Podczas akcji 100 pracowników uczestniczyło w specjalnej przerwie relaksującej, a 20 osób wzięło udział w warsztacie dedykowanym obsłudze osób niepełnosprawnym.

Celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie i promocja wiedzy nt. społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanej przez Bank. Działanie wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię CSR Grupy BNP Paribas, która oparta jest na czterech filarach odpowiedzialności: gospodarczej, społecznej, obywatelskiej i środowiskowej.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość