Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Fundacja BGŻ BNP Paribas wspiera studentów kierunków rolniczych

Fundacja BGŻ BNP Paribas po raz piąty przyznała stypendia 10 najzdolniejszym studentom kierunków rolniczych podczas inauguracji  piętnastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych.  Od 2012 r. Fundacja realizuje autorski program Agrotalenty adresowany do ambitnych młodych talentów rolniczych oraz wspiera studentów finansowo w ramach Stypendiów Pomostowych.

Fundacja BGŻ BNP Paribas wraz z instytucjami oświaty przy wsparciu ekspertów i klientów Banku BGŻ BNP Paribas zawarła koalicje na rzecz edukacji rolniczej, aby jak najlepiej wzmacniać lokalne środowiska i potrzebujących oraz  wzbogacić ofertę szkół rolniczych i rynek programów stypendialnych w Polsce.

Łącznie w ramach programu  „Stypendia Pomostowe” zostało przyznanych 700 stypendiów na pierwszy rok studiów, które otrzymali  studenci pochodzący z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, rozpoczynający w tym roku studia dzienne.

„Stypendia Pomostowe” są jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu szerokiego grona Partnerów: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Fundacji BGK, Fundacji BGŻ BNP Paribas, Fundacji mBanku, Fundacji PZU, a także koalicji ok. 100 lokalnych organizacji pozarządowych. Program jest realizowany przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych. Jego realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Dotychczas, w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, przyznano ponad 20 000 różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 15 000 na I rok studiów. Na realizację piętnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli blisko 100 milionów zł. W bieżącym roku akademickim ze wsparcia programu korzysta ponad 1100 studentów i doktorantów, w tym 700 studentów otrzymało stypendia na I rok.

Więcej informacji: www.stypendia-pomostowe.pl, www.fundacja.bgzbnpparibas.pl.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość