Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas partnerem inicjatywy „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”

Bank BGŻ BNP Paribas zadeklarował chęć współpracy na rzecz wdrażania w Polsce celów zrównoważonego rozwoju i budowania świadomości biznesu w oparciu o wspólne inicjatywy gospodarcze, społeczne i środowiskowe. Porozumienie o przystąpieniu do Inicjatywy Partnerstwa obejmuje działania wskazane w rezolucji ONZ „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W imieniu Banku, deklarację podpisała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas, w Ministerstwie Rozwoju podczas konferencji inaugurującej: „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”.

Dla Banku, jako instytucji finansowej niezwykle ważne jest, by naszą działalność biznesową prowadzić w sposób transparentny i odpowiedzialny. Chcemy angażować się i wpływać na pozytywną zmianę otoczenia, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy o udziale w tym przedsięwzięciu – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BGŻ BNP Paribas. Ta inicjatywa to także zobowiązanie z naszej strony do podjęcia konkretnych kroków, służących realizacji celów rozwojowych. Jesteśmy przekonani, że współpraca w ramach „Agendy 2030” będzie służyć wspieraniu instytucji i firm w wypracowaniu i promowaniu jak najlepszych praktyk w zgodzie z celami zrównoważonego rozwoju oraz tworzyć ogólnodostępną platformę dzielenia się wiedzą i doświadczeniami – dodaje.

„Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju” to kolejna inicjatywa Banku BGŻ BNP Paribas, w ramach propagowania działań zrównoważonego rozwoju. Bank odpowiedzialny jest również za tworzenie przewodnika dla firm po celach zrównoważonego rozwoju „SDGS w praktyce. Przewodnik dla firm”, realizowanego we współpracy z CSR Consulting, firmą specjalizującą się w strategicznym doradztwie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Celem wydarzenia "Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich” jest upowszechnianie celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) oraz zwiększenie świadomości na temat wyzwań wskazanych w rezolucji ONZ, którą w 2015 r. podpisały 193 kraje.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość