Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Pracownicy - wolontariusze z Banku BGŻ BNP Paribas wspierają lokalne społeczności

Prawie 10,5 tys. osób w całej Polsce otrzymało pomoc ze strony pracowników - wolontariuszy Banku BGŻ BNP Paribas dzięki ich zaangażowaniu w inicjatywy, realizowane w ramach „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne”. Pracownicy dobrowolnie przepracowali na rzecz innych 3840 godzin, poświęcając na wolontariat łącznie 160 pełnych dni. Projekt wspierany jest przez Fundację BGŻ BNP Paribas i Biuro Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku. 

Pracownicy Banku już od 5 lat aktywnie uczestniczą w programie zespołowego wolontariatu pracowniczego w ramach „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne”. Dotychczas w pomoc lokalnym społecznościom zaangażowało się ponad 450 pracowników z Centrali oraz z Oddziałów Banku w całej Polsce, realizując przy tym 97 niezwykle cennych i wyjątkowych inicjatyw. Wsparcie i pomoc trafiły do prawie 10,5 tysiąca osób. 

Program wolontariatu pracowniczego rozwija się z roku na rok. Jeszcze dwa lata temu zgłoszono 25 projektów, w ubiegłym roku już ponad 50. Wolontariusze z naszego Banku mają dużą satysfakcję z realizacji własnych pomysłów wspierających bliskie im społeczności. Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy tak chętnie włączają się w tego typu akcje. Bez ich pomocy nie moglibyśmy dotrzeć do społeczności lokalnych i zidentyfikować ich potrzeb – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Zarządu Fundacji BGŻ BNP Paribas. 

Podczas ostatniej edycji „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne” zgłoszono 52 inicjatywy, z czego połowa została zakwalifikowana do realizacji i otrzymała finansowe wsparcie Fundacji BGŻ BNP Paribas – w łącznej kwocie 100 tys. zł. Dzięki temu najmłodsi pacjenci z Oddziału Onkologii Dziecięcej w Rzeszowie uczestniczyli w zajęciach teatralnych oraz warsztatach śmiechu – ćwiczeniach wspomagających w codziennej rehabilitacji. Z kolei przedszkolaki ze wsi Tereszewo w województwie warmińsko-mazurskim poznały zasady zdrowego odżywiania, a mieszkańcy Chełmna zasadzili ponad 200 sadzonek roślin w zaniedbanych częściach swojego miasta, wzmacniając przy tym swoją świadomość ekologiczną. 

„Konkurs na Najlepsze Projekty Społeczne” rozpoczyna się w Banku co roku w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5. grudnia. Pracownicy tworzą kilkuosobowe zespoły i wraz z lokalną organizacją społeczną (tzw. partnerem projektu) planują inicjatywę odpowiadającą na zaobserwowane problemy. Następnie składają wniosek o przydzielenie finansowania. Po jego uzyskaniu mają 120 dni na realizację projektów.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość