Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas uruchamia WeChat Pay w Europie

BNP Paribas, wiodący bank w Europie z międzynarodowym zasięgiem, udostępni klientom z sektora handlu detalicznego we Francji, a następnie w całej Europie popularną w Chinach usługę płatności mobilnych WeChat Pay.  

Każdego roku Europę odwiedza niemal 7,4 mln turystów z Chin. Z usługi mobilnych płatności WeChat Pay korzysta ok. 600 mln chińskich konsumentów, w efekcie czego jest ona potężnym narzędziem w rękach detalistów chcących przyciągnąć i zyskać lojalność chińskich klientów podróżujących za granicą. WeChat Pay wpisuje się w politykę innowacyjności BNP Paribas, umożliwiając sieciom detalicznym oferowanie bardziej optymalnej obsługi swoim klientom z zagranicy. 

- Cieszymy się ze współpracy z Grupą Galeries Lafayette w zakresie udostępnienia rozwiązania WeChat Pay. BNP Paribas po raz kolejny wykazuje się innowacyjnością oraz umiejętnością wspierania swoich klientów. Obecnie oferujemy najbardziej kompleksową na rynku ofertę rozwiązań płatniczych skierowaną do detalistów obsługujących klientów z Chin – podkreśla Pierre Fersztand, globalny dyrektor ds. zarządzania gotówką w BNP Paribas.   

Po raz pierwszy w Europie rozwiązanie WeChat Pay zostało uruchomione we wrześniu br. w dwóch paryskich flagowych sklepach Grupy Galeries Lafayette – Galeries Lafayette Hausmann oraz BHV MARAIS. 

WeChat to chiński portal społecznościowy, komunikator internetowy i aplikacja mobilna, służąca m.in. jako platforma do zakupów i płatności.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość