Bank zmieniającego się świata

Dr Laura Melis laureatką globalnej nagrody BNP Paribas dla przedsiębiorczych kobiet

W pierwszej edycji konkursu BNP Paribas Global Prize for Women Entrepreneurs spośród międzynarodowej grupy kandydatek jury z BNP Paribas Wealth Management wybrało dr Laurę Melis z Włoch. Tegoroczna zwyciężczyni została doceniona przez jury konkursu m.in. za zaangażowanie w pracę na rzecz poprawy opieki nad pacjentami i promowanie przedsiębiorczości w sektorze medycznym. 

Konkurs BNP Paribas Global Prize for Women Entrepreneurs jest organizowany przy współpracy z FCEM (Femmes Chefs d’Entreprises Mondiales), globalną siecią networkingową dla kobiet przedsiębiorców obecną w 120 krajach. Jury składające się z czołowych kobiet biznesu z Europy, Azji i Pacyfiku oraz USA przeanalizowało projekty 22 kandydatek z 11 krajów.

- BNP Paribas Wealth Management wspiera tworzenie biznesów poprzez zrozumienie, wspieranie i promowanie przedsiębiorców w ramach szeregu międzynarodowych programów i raportów, takich jak Global Entrepreneur Report czy Women Entrepreneur Programme na uczelni w Stanford - powiedziała Sofia Merlo, współzarządzająca BNP Paribas Wealth Management. Chcieliśmy pójść o krok dalej w promowaniu kobiet przedsiębiorców na poziomie międzynarodowym. Nagroda BNP Paribas została ustanowiona, aby przede wszystkim podkreślać rolę kobiet w biznesie oraz inspirować przedsiębiorczością kolejne pokolenia – dodaje Sofia Merlo. 

Dr Laura Melis ukończyła medycynę ze specjalizacją w fizjoterapii i rehabilitacji. Regularnie bierze udział w badaniach naukowych i często jest zapraszana do wygłaszania przemówień podczas konwencji medycznych na temat fizjoterapii, rehabilitacji, ortopedii, traumatologii oraz rekonstrukcyjnej chirurgii estetycznej. Od 1997 roku stoi na czele grupy działającej w branży opieki zdrowotnej, która obecnie składa się z 12 podmiotów zależnych, zatrudnia 130 osób i ma ponad 300 profesjonalnych współpracowników.

W mojej wizji przedsiębiorczości celem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia i jakości życia jak największej liczbie pacjentów. Realizujemy go za pomocą nowych modeli opieki, które łączą zrównoważenie, efektywność i jakość – wyjaśniała laureatka nagrody dr Laura Melis podczas ceremonii wręczenia nagród na 65 kongresie FCEM w Rzymie. Jestem bardzo dumna z otrzymania tej nagrody. Motywuje to mnie i moich współpracowników do dalszej realizacji naszych wspólnych ambicji – podkreśla dr Laura Melis. 

Osiągnięcia dr Laury Melis 

Zaangażowanie w rozwój integracji społecznej i medycznej

Wśród licznych osiągnięć dr Laury Melis w obszarze zdrowia i społeczeństwa należy wymienić wygraną w konkursie na integrację osób niepełnosprawnych w świecie zawodowym. W 2009 roku dr Laura Melis podpisała porozumienie z władzami Rzymu dotyczące programu szkoleniowego w tym zakresie oraz wydała książkę pod tytułem „Physical and Rehabilitative Medicine: A Response to the Territory”. Rok później stworzyła program zapobiegający urazom wywołanym upadkami osób starszych. 

Akceleracja firmy rodzinnej w kontekście Ery Cyfrowego Połączenia    

Zaangażowanie dr Melis w opiekę zdrowotną to historia rodzina. W jej karierze rodzina odegrała kluczową rolę. Od wczesnych lat dr Melis pracowała w firmie rodzinnej , aby poznać każdy segment tego biznesu. Z biegiem lat dr Melis rozwinęła swój biznes w takich nowych sektorach jak obiekty noclegowe dla rodzin pacjentów otrzymujących pomoc doraźną. Dr Melis obecnie zarządza 12 spółkami, w tym dwiema klinikami, jednym obiektem opieki długoterminowej, laboratoriami medycznymi, fundacją naukową oraz najnowszym startupem Sanitbook.

Sanitbook to rozwiązanie cyfrowe, które pomaga pacjentom w zarządzaniu swoją opieką zdrowotną i dbałością o zdrowie za pomocą internetowej karty medycznej, która jest zawsze dobrze zorganizowana, aktualna i dostępna z każdego miejsca na świecie.

Najlepsza opieka bez względu na status materialny pacjenta

W ciągu ostatniej dekady strategia korporacyjna dr Melis skupiała się na rozwijaniu nowych rozwiązań dla branży opieki zdrowotnej. Mowa tu na przykład o całkowitej renowacji nabywanych obiektów tak, aby spełniały potrzeby pacjentów, oraz wprowadzaniu polityki cenowej, która uwzględnia mniej zamożnych pacjentów, którzy nie mają dostępu do kosztownej opieki prywatnej. Od lat grupa reinwestuje zyski w nowe technologie i usługi, aby zapewnić zrównoważony rozwój w oparciu o jakość obsługi.

Czołowa pozycja w sektorze dzięki stałej innowacji i szkoleniom

Dr Melis zawsze szuka sposobów na poprawę jakości obsługi oferowanej pacjentom. Praca zespołowa jest kluczem do osiągnięcia tego celu, a pracownicy są zachęcani do innowacji polegających na tworzeniu nowych usług, usprawnianiu procesów, tworzeniu rozwiązań w całym łańcuchu wartości branży opieki zdrowotnej, od pierwszego rozpoznania potrzeby pacjenta do zakończenia leczenia. Grupa od zawsze stawia na jakość relacji międzyludzkich w miejscu pracy, nawet po tylu latach rozwoju. Pracownicy mają dostęp do szeregu okazji szkoleniowych, które mogą otworzyć drzwi do nowych szans w firmie. Grupa ponadto zatrudnia i szkoli młodych ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki zawodowe oraz posiada umowy z uczelniami na świadczenie profesjonalnych usług szkoleniowych w różnych dziedzinach opieki zdrowotnej.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość