Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

BGŻ BNP Paribas z pierwszym wdrożeniem startupu

Pierwsze wdrożenie startupu w Banku BGŻ BNP Paribas stało się faktem. NuDelta to nowy partner biznesowy Banku, oferujący automatyczne rozpoznawanie i wykrywanie treści dokumentów. Dzięki nawiązanej współpracy z NuDelta, Bank może pochwalić się unikalną technologią z zakresu OCR (rozpoznanie tekstu w dokumentach), wzbogacającą ofertę Banku w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw. Premiera wdrożenia startupu do Banku BGŻ BNP Paribas miała miejsce podczas jednego z  najważniejszych wydarzeń w Europie z branży fintech – Impact fintech’17 w Katowicach. 

Bank BGŻ BNP Paribas dąży do podnoszenia jakości świadczonych usług, m.in. przez skracanie procesów i procedur. W trakcie projektu przebudowy procesu kredytowego dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, zaistniała potrzeba zastosowania inteligentnego systemu OCR, który byłby w stanie rozpoznać dane z dokumentów. Po przeprowadzeniu warsztatów z potencjalnymi dostawcami, Bank zdecydował się na współpracę z firmą NuDelta. 

NuDelta została wybrana ze względu na posiadaną technologię, która – co ciekawe – do tej pory nie była stosowana do dokumentów finansowych. Dzięki naszej współpracy, możemy pochwalić się dostosowanym do naszych potrzeb rozwiązaniem z zakresu OCR, a NuDelta nowym produktem w swojej ofercie. System bazuje na machine learning – czyli im więcej dokumentów „przeczyta”, tym będzie on dokładniejszy. Dla Banku to najlepszy przykład współpracy i efektów tego, jak wiele może dać współpraca na linii korporacja – startup – dodaje Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas. 

Impact – spotkanie startupu z korporacją

Eksperci Banku BGŻ BNP Paribas, w ramach podejmowanych inicjatyw sukcesywnie prowadzą rozmowy z młodymi firmami technologicznymi, angażując się w szereg inicjatyw oraz uczestnicząc w wydarzeniach branżowych w roli prelegentów czy doradców. Jednym z takich miejsc, skupiających środowiska startupowe i korporacje, jest konferencja Impact, jedno z kluczowych miejsc na fintechowej mapie Polski. To właśnie podczas czerwcowej edycji tego wydarzenia przedstawiciele Banku BGŻ BNP Paribas po raz pierwszy mieli okazję bliżej poznać rozwiązanie firmy NuDelta. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z ekspertami Banku BGŻ BNP Paribas na tegorocznej konferencji Impact w Krakowie. W tym czasie długo rozmawialiśmy na temat innego naszego produktu, jakim jest foto-przelew. Dobrze nam się rozmawiało, a co najważniejsze doskonale identyfikowaliśmy nasze wzajemne biznesowe potrzeby. Po tych rozmowach otrzymaliśmy zaproszenie na BNP International Hackathon, wydarzenie Banku organizowane dla startupów, a potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko – mówi Jagoda Pieścicka, dyrektor zarządzająca i założycielka firmy NuDelta. – Zostaliśmy zaproszeni do złożenia oferty na usługę dotyczącą technologii z zakresu OCR. Od jej złożenia czekaliśmy niecały miesiąc, by otrzymać potwierdzenie ze strony Banku, że jest zainteresowany naszą technologią. Mimo obaw, cały proces był dla nas bardzo przejrzysty i komfortowy. Mieliśmy poczucie, że jesteśmy dla Banku poważnym partnerem biznesowym. Jestem pod ogromnym wrażeniem naszej współpracy i samego faktu, jak współpraca na linii Bank – startup może być sprawnie realizowana – dodaje Jagoda Pieścicka.

Bank BGŻ BNP Paribas to nie jedyny bank, z którym firma współpracuje. NuDelta, dzięki swojej innowacyjnej ofercie, wierzy, że już niebawem będzie mogła wdrażać swoje produkty także w innych polskich, jak i zagranicznych bankach.

Międzynarodowy „know how” w obsłudze startupów

Pierwszego dnia Impact fintech’17 uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania wykładów ekspertów z Grupy BNP Paribas Valerie Emyard, Carla Faulkner’a, Laurenta Herbillon’a, którzy na kilku scenach będą dzielić się swoją wiedzą i międzynarodowym doświadczeniem w obszarze współpracy ze startupami. Firmy dowiedzą się m.in. w jaki sposób przygotować się do współpracy z Grupą, a inne banki będą miały możliwość zapoznania się z najlepszymi praktykami Grupy BNP Paribas w zakresie procesu wdrażania startupów w organizacji. 

Office Hours, czyli 45 minut dla startupu

Bank BGŻ BNP Paribas współpracuje z coraz większą liczbą startupów, buduje silną sieć kontaktów i znajduje coraz więcej ciekawych rozwiązań, które mogą być użyteczne dla swoich klientów. We wrześniu br. uruchomiono koncept realizowany dotychczas przez niektóre z funduszy inwestycyjnych tzw. Office Hours. 

Podczas Office Hours, które wyjątkowo odbędą się podczas konferencji IMPACT, eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas uważnie przyjrzą się proponowanym innowacyjnym wdrożeniom modeli płatności opartych na różnorodnych instrumentach płatniczych. Bank chce być klientem prężnie rozwijających się młodych firm z sektora PSD2. Istotne dla Banku będą również proponowane zmiany w ramach elektronicznych systemów obsługi rachunku (np. zmiany w sposobie logowania do bankowości internetowej, zmiany w zabezpieczeniach aplikacji mobilnych). – Każda z wybranych firm będzie miała 45 minut na zaprezentowanie swojej technologii w specjalnie przygotowanej do tego strefie podczas konferencji Impact. W rozmowach ze startupami wezmą udział managerowie aż z pięciu departamentów Banku BGŻ BNP Paribas. Ponadto, o relacje na linii Bank – startupy zadba zespół, który tworzą zarówno ludzie wywodzący się ze środowiska startupowego, jak i osoby doświadczone w tak dużych organizacjach, jak Bank BGŻ BNP Paribas – podkreśla Piotr Widacki. 

Tylko w III kwartale 2017 r. odbyły się 4 Office Hours: 2 w temacie AGROTech, 1 – HRtech, 1 – dla uzupełnienia platformy One Stop Shop dla klientów SME. Bank przyjrzał się do tej pory ok. 120-stu startupom, spotkał z ok. 40-stoma, a 10 przeszło do kolejnego etapu rozmów. Wszystkie firmy – bez względu na to, czy Bank zamierza kontynuować współpracę czy też nie, gwarantuje biznesowy feedback i nieocenione wsparcie networkingowe.

 

O NuDelta:

NuDelta to automatyczne rozpoznawanie i wykrywanie treści dowolnych dokumentów. Firma przetwarza dokumenty papierowe na wersję elektroniczną. Autorski algorytm NuDelta sprawia, że odczytywanie dokumentów staje się proste, szybkie i co bardzo ważne w biznesie – niezwykle tanie i skuteczne. Może z niego skorzystać każda firma, której zależy na usprawnieniu wszelkich procesów biznesowych, w których nadal występują papierowe wersje dokumentów. Daje to olbrzymią oszczędności czasu i kosztów. 

Technologia pomoże zoptymalizować funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw w Polsce i na całym świecie. Może być z powodzeniem stosowana przez działy księgowości firm z dowolnej branży, operatorów i centra księgowe, banki czy dostawców oprogramowania finansowo‑księgowego. 

Firma od samego początku rozwija się wspólnie z YouNick. Profesjonalne i przede wszystkim wyjątkowo partnerskie wsparcie inwestora zaowocowało wdrożeniem systemu, który ma szansę zrewolucjonizować obszar usług OCR. Mozolne przepisywanie danych z dokumentów papierowych odejdzie wkrótce do lamusa. Jedno zdjęcie dokumentu zrobione przez aplikację NuDelta, zainstalowaną na urządzeniu mobilnym, zamieni wszystkie dane na postać cyfrową i nada im znaczenie. Ponieważ NuDelta to nie tylko OCR, dzięki zastosowaniu technologii semantycznych oraz AI dokumenty czytamy tak jak człowiek, a nie przy pomocy wzorców.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość