Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas przedstawi dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu podczas największego wydarzenia CSR w Polsce

12 kwietnia podczas Targów CSR Bank BGŻ BNP Paribas zaprezentuje działania, jakie od lat realizuje jako instytucja społecznie odpowiedzialna. Ogłoszone zostaną również wyniki Konkursu Idei #SustainHack, którego Bank jest partnerem. 

Hasłem siódmej już edycji targów jest „Biznes we współpracy”. Ma ono zwrócić uwagę uczestników na istotę współpracy międzysektorowej, dzięki której możliwe jest stawienie czoła zmieniającym się dynamicznie wyzwaniom gospodarczym, społecznym czy środowiskowym. Bank BGŻ BNP Paribas wdraża tę ideę na co dzień, aktywnie współpracując zarówno ze start up-ami, organizacjami pozarządowymi, administracją publiczną, jak i przedstawicielami biznesu. Dzięki wymianie pomysłów i doświadczeń, Bank wspiera działania wokół minimalizowania wykluczenia społecznego i wyrównywania szans. Podejmuje również inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym: ograniczając negatywny wpływ działalność operacyjnej i przede wszystkim rozwijając pro środowiskowe produkty i usługi, stale nawiązując nowe partnerstwa. 

- Nasza strategia w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu obejmuje cztery filary: gospodarczy, w miejscu pracy, społeczny i środowiskowy. W każdym z filarów podejmujemy szereg projektów wzmacniających odpowiedzialność naszej instytucji, opierając się o efektywną współpracę wewnątrz organizacji oraz inicjując partnerstwa branżowe i społeczne. Począwszy od stałego dostosowywania placówek i obsługi do potrzeb klientów starszych i niepełnosprawnych, poprzez dopasowanie naszych produktów i usług do potrzeb społecznych i wyzwań klimatycznych, rozwijanie kompetencji pracowników i młodych talentów, propagowanie zdrowego trybu życia, inwestycje społeczne, aż po wolontariat i wspieranie inicjatyw lokalnych. Poprzez projekty strategiczne CSR, włączamy się w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ONZ, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca międzysektorowa będąca mottem tegorocznych Targów CSR – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas. 

Podczas Targów odbywających się na stadionie PGE Narodowy, stoisko Banku BGŻ BNP Paribas będzie można znaleźć w pawilonie Polsko-Francuskiej Izby Handlowej. Na odwiedzających będą czekali eksperci i przedstawiciele Fundacji BGŻ BNP Paribas, gotowi odpowiedzieć na pytania i podzielić się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Ponadto przygotowana została gra edukacyjna, wyjaśniająca w atrakcyjny i przystępny sposób istotę działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. 

W czasie wydarzenia zostaną również ogłoszone wyniki Konkursu Idei #SustainHack, którego partnerem jest Bank BGŻ BNP Paribas. Konkurs skierowany jest do wszystkich kreatywnych osób, które chciałyby swoimi pomysłami wesprzeć inicjatywy odpowiedzialne społecznie. Wyzwaniem, które postawił uczestnikom Bank BGŻ BNP Paribas, jest niwelowanie nierówności w dostępie do usług bankowych w czasach postępującej digitalizacji usług bankowych. Uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniem, jak zadbać jednocześnie o młodych klientów i osoby starsze, nieprzystosowane czy takie, które niechętnie korzystają z bankomatów, usług bankowości elektronicznej czy mobilnej.

W ramach Targów CSR  zaplanowana jest również publikacja przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, w którym znajdzie się wiele inicjatyw CSR Banku. 

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce, organizowane co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku targi odwiedzi około 2000 zwiedzających.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość