Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas troszczy się o środowisko i „załącza” polskie miasta

W ramach zaplanowanej na dwa ostatnie weekendy maja akcji „Załączmy nasze miasta”, pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas będą w Warszawie i Krakowie siać łąki kwietne. Dbałość o środowisko to jeden ze strategicznych kierunków społecznej odpowiedzialności biznesu Banku, w ramach której między innymi wprowadzane są rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii elektrycznej, czy minimalizowanie zużycia papieru w placówkach. Co roku, Bank organizuje również ekoinicjatywy, które służą promocji postaw proekologicznych wśród pracowników. 

Jak wynika z badań ekspertów, łąki w miastach pozwalają walczyć ze smogiem i skutkami zmian klimatycznych, pomagają też ocalić zapomniane gatunki roślin. Łąka obniża również temperaturę powietrza, wyłapuje pyły i skutecznie magazynuje wodę opadową. Znajdziemy tu też nawet 300 gatunków zwierząt i roślin, rzadko spotykanych w miejskim środowisku. 

Specjaliści przekonują, że w porównaniu z utrzymaniem zielonych trawników, łąka wypada również zdecydowanie bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Nie wymaga tak częstego podlewania, więc pozwala oszczędzać wodę. Nie trzeba jej często kosić, co z kolei obniża koszty i ogranicza spaliny emitowane przez kosiarki. Rocznie tylko na koszenie poboczy dróg wydaje się 350 mln zł, a przez godzinę kosiarka emituje tyle spalin, ile 11 samochodów. 

- Bank BGŻ BNP Paribas chętnie angażuje się w inicjatywy pro-ekologiczne. Akcja „Załączmy nasze miasta” jest naszym kolejnym tego typu działaniem. W lipcu ubiegłego roku na dachu warszawskiej centrali Banku stanęła „Pasieka pod gwiazdami”, którą zamieszkały pszczoły miodne. Teraz naszą uwagę skierowaliśmy na miejskie tereny zielone – przy wsparciu Fundacji Łąka posiejemy największą łąkę kwietną w Krakowie oraz zazielenimy warszawski Jazdów – a to wszystko w ramach programu wolontariatu pracowniczego – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, starszy specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas. 

„Załączmy nasze miasta” to koalicja pracowników Banku BGŻ BNP Paribas, Fundacji BGŻ BNP Paribas i Fundacji Łąka, eksperta promującego ekologiczny styl życia i ideę łąk kwietnych na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza. 

Piknik kwiatów i pszczół w Krakowie 

Bank BGŻ BNP Paribas oraz Fundacja Łąka zapraszają mieszkańców Krakowa na wyjątkowy ekologiczny piknik, który odbędzie się już najbliższą sobotę (19 maja) w Krakowie na Błoniach Mogilskich o godzinie 10:00. Każdy z uczestników, otrzyma nasiona pozwalające wysiać mini łąkę w swojej okolicy.

Dołącz do wydarzania już dziś: Piknik kwiatów i pszczół w Krakowie

Piknik jest częścią akcji „Załączmy nasze miasta”.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość