Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Muzyczna inicjatywa Fundacji BGŻ BNP Paribas dla podopiecznych ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze

Nauka wzajemnego szacunku, rozwój kreatywności i osiągnięcie harmonii emocjonalnej - to tylko część efektów, jakie daje aktywność muzyczna i praca wychowawcza połączone w ramach programu Dream Up. Z inicjatywy realizowanej przez Fundację BGŻ BNP Paribas i partnerów mogą korzystać podopieczni ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze. Właśnie zakończyła się pierwsza, trzyletnia edycja projektu, którą zwieńczył finałowy koncert w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia. 

W ramach programu Dream Up, dzieci i młodzież z ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze uczestniczą w warsztatach muzyczno-ruchowych, w grupach i indywidualnie uczą się gry na instrumentach, biorą udział w zajęciach wokalnych i teatralnych, a także uczęszczają na koncerty, m.in. do Filharmonii Narodowej. 

Muzyka pomaga osiągnąć szereg celów wychowawczych. Zespołowe warsztaty muzyczne uczą współdziałania, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Nasze doświadczenia pokazują, że systematyczny kontakt z muzyką, w szczególności nauka gry na instrumentach rozwijają takie umiejętności, jak kreatywność, czy zdolność koncentracji. Muzyka pomaga również osiągać lepsze wyniki w nauce. Zajęcia realizowane w ramach programu Dream Up są dostosowywane do potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości dzieci. Wykorzystujemy zabawę, by uczyć ich naprawdę trudnych kwestii – mówi Kinga Pańczyszyn, menedżer ds. projektów społecznych w Fundacji BGŻ BNP Paribas. 

Program zajęć opracowywany jest przez muzyków i pedagogów, a do nauki wykorzystywane są sprawdzone i skuteczne metody nauczania. Dzieci grają na instrumentach smyczkowych, fletach, gitarach, ukulele czy keyboardach, a także uczestniczą w lekcjach rytmiczno-hiphopowych. Oprócz zajęć na miejscu, podopieczni wyjeżdżają również na letnie obozy muzyczne (w tym roku obóz zamykający edycję odbywał się w dniach 24 czerwca – 1 lipca), dzięki czemu mogą spędzić czas poza miastem i skorzystać z dodatkowych atrakcji.

W pierwszej edycji programu Dream Up uczestniczyło systematycznie blisko 50 podopiecznych świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Centrum Wspierania Rodzin, a do realizacji inicjatywy zakupionych zostało 38 instrumentów. Działania realizowane są we współpracy z Fundacją Muzyka jest dla Wszystkich. 

Program „Dream up” jest inicjatywą międzynarodową Grupy BNP Paribas. W myśl wspólnej idei „edukacji przez sztukę” realizowany jest w 26 krajach i adresowany do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Program jest koordynowany i finansowany przez BNP Paribas Foundation w Paryżu.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość