Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas i Fundacja BGŻ BNP Paribas wśród sponsorów XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa. Od Chopina do Paderewskiego”

9 sierpnia rozpocznie się XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa. Od Chopina do Paderewskiego”. Sponsorem koncertu inauguracyjnego jest Bank BGŻ BNP Paribas oraz Fundacja BGŻ BNP Paribas. Festiwal potrwa do końca sierpnia.

Tradycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa” sięga 2005 roku. Jego organizatorem jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Co roku inny podtytuł Festiwalu wskazuje myśl przewodnią edycji. W tym roku, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, klucz do szerokiej prezentacji muzyki Polskiej okresu rozbiorów i wieku dwudziestego stanowią Chopin i Paderewski. Podczas trwającego trzy tygodnie święta wszystkich miłośników muzyki klasycznej, wystąpią uznani artyści i wirtuozi instrumentów, którzy wykonają w sumie kilkadziesiąt utworów.

- Staramy się, aby działania podejmowane przez Fundację BGŻ BNP Paribas były inwestycjami, które przynoszą społeczne efekty. Od lat wspieramy inicjatywy muzyczne, które łączą ludzi, ułatwiają dostęp do sztuki wysokiej oraz wzmacniają integrację społeczną. Współpracujemy z Filharmonią Narodową w ramach programu edukacyjnego „Spotkania z muzyką”, realizujemy także program Dream Up, dzięki któremu wspieramy rozwój dzieci i młodzieży z ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze. W tym roku w ramach Festiwalu umożliwiamy grupie młodzieży udział w organizacji wydarzenia pokazując im tym samym świat muzyki klasycznej - mówi Kinga Pańczyszyn, menedżer ds. projektów społecznych w Fundacji BGŻ BNP Paribas. 

Podczas koncertu inauguracyjnego, 9 sierpnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, wykonany zostanie Polonez na orkiestrę symfoniczną Krzysztofa Pendereckiego, napisany na zamówienie Instytutu Fryderyka Chopina w 2015 roku, z okazji XVII Konkursu Chopinowskiego. Zabrzmi również jedna z najrzadziej grywanych kompozycji Claude’a Debussy’ego - Rapsodia na saksofon i orkiestrę, a także słynne Preludium do „Popołudnia fauna” W repertuarze znajdują się także Symfonia C-dur „Roma” Georges’a Bizeta oraz dzieło Fryderyka Chopina Koncert fortepianowy f-moll op. 21.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość