Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas strategicznym partnerem Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

W ramach współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas Koalicja na rzecz Polskich Innowacji będzie partnerem najbliższego spotkania  Startup Coffee, cyklicznej inicjatywy edukacyjnej , której celem jest przybliżenie pracownikom Banku w prosty sposób zagadnień związanych z zachodzącymi zmianami technologicznymi. Wydarzenie odbędzie się 20 września w centrali Banku BGŻ BNP Paribas w Warszawie.

Fundacja Koalicji na rzecz Polskich Innowacji to partnerstwo publiczno-prywatne, łączące potencjał organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, świata nauki oraz administracji. Dzięki swoim aktywnościom wzmacnia połączenia w ramach ekosystemu innowacji. Celem Koalicji jest tworzenie optymalnych warunków dla rozwoju innowacji w Polsce.

Na wzroście innowacyjności polskiej gospodarki skorzystamy wszyscy, w tym również sektor bankowy. Innowacje potrzebują jednak odpowiednich ram legislacyjnych oraz wypracowanych dobrych praktyk w firmach. Każdy podmiot może działać na własną rękę, ale łącząc siły i wymieniając doświadczenia, możemy osiągnąć więcej. Dlatego cieszę się, że Bank BGŻ BNP Paribas został partnerem strategicznym Koalicji na rzecz Polskich Innowacji – mówi Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas.

Jednym z wymiarów Koalicji są spotkania i warsztaty z udziałem partnerów oraz ekspertów zewnętrznych, których celem jest dzielenie się wiedzą. W ramach KPI działa także 28 grup roboczych, zajmujących się różnymi obszarami innowacyjności, takimi jak sztuczna inteligencja, blockchain, fintech, medycyna, smart city, handel czy innowacje społeczne.

Zdobywanie nowych doświadczeń oraz wiedzy, a przede wszystkim umiejętność dzielenia się nimi, to jedne z kluczowych bodźców wpływających na rozwój innowacyjności. Taki model jest jednak możliwy, jeśli podstawą naszych działań jest zaufanie i chęć współpracy. Dzięki tym wartościom kilkaset osób w ramach KPI pracuje nad rozwiązaniami, które mają realny wpływ na zmianę warunków rozwoju polskiej gospodarki. Cieszę się, że w ramach naszej współpracy z BGŻ BNP Paribas eksperci od sztucznej inteligencji z grona KPI będą mogli podzielić się wiedzą i wprowadzić uczestników spotkania Startup Coffee w fascynujący świat maszyn cyfrowych  – mówi Dagmara Krzesińska, CEO Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

 Startup Coffee to cykl spotkań Banku BGŻ BNP Paribas dla pracowników, podczas których w prosty i przystępny sposób przedstawiane są takie zagadnienia jak: chmura obliczeniowa czy blockchain. W spotkaniach uczestniczą eksperci zewnętrzni, a najbliższe spotkanie będzie poświęcone Sztucznej Inteligencji (AI).

Podczas wydarzenia, które merytorycznie przygotowało KPI, swoją wiedzą z zakresu praktycznego wykorzystana sztucznej inteligencji podzieli się m.in. lider jednej z grup roboczych koalicji – szef Oracle Innovation Lab w Oracle Polska, Krzysztof Wysocki oraz przedstawiciele start-upów, których pomysł na biznes opiera się właśnie o wykorzystanie AI.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość