Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Raty Od.nowa: wygodne finansowanie zakupów dla klientów Allegro

  • Ruszają testy nowego rozwiązania do finansowania zakupów przygotowanego przez Allegro wraz z Bankiem BGŻ BNP Paribas. To pierwszy taki produkt na polskim rynku, odpowiadający na potrzeby kupujących w internecie.
  • Dzięki Ratom Od.nowa klienci Allegro mogą wielokrotnie korzystać z przyznanego im limitu kredytowego wypełniając wniosek wyłącznie za pierwszym razem. Nowy produkt zapewnia klientom możliwość łatwego dostępu do dodatkowego finansowania zakupów, które dostępne jest zawsze kiedy taka zajdzie potrzeba.
  • Nowy produkt oznacza, że klienci nie muszą rezygnować z zakupów np. kiedy pojawia się nieprzewidziany wydatek lub wyjątkowa okazja.
  • Oferta dostępna będzie dla zakupów w kategorii Sport i Turystyka, a docelowo dla wszystkich klientów Allegro. 

Raty Od.nowa to produkt finansowy w pełni odpowiadający potrzebom klientów kupujących w sieci, który w łatwy sposób zapewnia dostęp do dodatkowych środków na zakupy. Żeby skorzystać z produktu wystarczy wypełnić prosty wniosek na Allegro. Na tej podstawie bank przydzieli limit kredytowy. Kiedy klient zdecyduje się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie je automatycznie odnawiać. Dzięki temu klienci zawsze mogą liczyć na dodatkowy, łatwo dostępny, a co najważniejsze darmowy dostęp do pieniędzy na zakupy. 8 października b.r. usługa będzie testowo udostępniona dla zakupów w ramach kategorii Sport i Turystyka. Po zakończeniu testów Raty Od.nowa udostępnione zostaną we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych (z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior). Jest to kolejny nowatorski produkt w ramach Allegro Finanse, m.in. po ratach zero, ubezpieczeniach czy leasingu. 

- Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów, ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek - powiedział Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro - Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces Rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki - dodał. 

Z danych Allegro wynika, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych na Allegro to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł. Widać, że jest to rozwiązanie, które pozwala pokryć koszt dodatkowych wydatków, które nie mieszczą się w napiętym domowym budżecie.

Sprawny i szybki proces przyznania kredytu 

Klienci zainteresowani skorzystaniem z Rat Od.nowa mogą przejść skrócony proces weryfikacji, z wykorzystaniem danych, które wcześniej wprowadzili zakładając konto. Również formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. To nowatorskie podejście i duże udogodnienie dla klientów. 

- Wspólnie z Allegro, wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu o niezbędne, wymagane informacje a z drugiej strony unikalnym cechom Rat Od. nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów  – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Klient Allegro, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybiera taką możliwość już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez potrzeby wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa musi wypełnić krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez Bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie. Po kilku minutach Klient dostaje informację o przyznanym limicie i samodzielnie potwierdza z jakiej jego wysokości chce skorzystać oraz podpisuje umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega w oparciu o podstawowe informacje zgromadzone na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość