Bank zmieniającego się świata

„Kobiety na mury” – partnerska akcja Banku BGŻ BNP Paribas i „Wysokich Obcasów”

Aktywistki, kobiety odważne i niezłomne, wierne swoim ideałom i dające wiarę innym. To ich wizerunki pojawią się wkrótce w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie w ramach akcji „Kobiety na mury” zorganizowanej przez „Wysokie Obcasy”. Pierwszy mural zostanie odsłonięty 28 listopada w Katowicach. Partnerem akcji jest Bank BGŻ BNP Paribas. 

– Od września prowadzimy kampanię pod hasłem „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Jej celem jest wywołanie szerokiej dyskusji na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym, a także inspirowanie do zmian w codziennym życiu. Współpraca z „Wysokimi Obcasami” przy projekcie „Kobiety na mury” to element doskonale uzupełniający nasze działania – mówi Izabela Tworzydło, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w Banku BGŻ BNP Paribas. 

Kobiety na mury - kim są bohaterki swoich czasów? 

Mowa o Korze (Oldze Jackowskiej), Wandzie Rutkiewicz i Jolancie Wadowskiej-Król. Mural z wizerunkiem tej ostatniej, odsłonięty zostanie już w najbliższą środę 28 listopada o godzinie 10:30 w Katowicach. Lekarka, która przed laty ratowała chore na ołowice dzieci z Katowic-Szopienic i Honorowa Obywatelka Miasta Katowice teraz będzie swoim wizerunkiem i historią motywować mieszkańców jej rodzinnego miasta do odważnych i niezłomnych działań. Projekt autorstwa ilustratora i grafika Andrzeja Wieteszkę ozdobi kamienicę przy ul. Gliwickiej w Katowicach. 

Krótko po 40. rocznicy zdobycia szczytu Mount Everest, która miała miejsce w październiku tego roku, we Wrocławiu odsłonięty zostanie mural przedstawiający Wandę Rutkiewicz – światowej sławy himalaistkę i pierwszą kobietę, która zdobyła K2. Praca przedstawiająca jej wizerunek ozdobi ścianę kamienicy przy ulicy Sądowej 8a i została zaprojektowana przez malarkę, ilustratorkę i animatorkę kulturalną - Martę Frej.

Z kolei w Warszawie będzie można podziwiać pracę Bruno Althamera, która przedstawiać będzie zmarłą w lipcu piosenkarkę i autorkę odważnych i bezkompromisowych tekstów - Olgę Jackowską, czyli Korę. 

Na wszystkich muralach pojawi się hasło przewodnie dla całej akcji „Wysokich Obcasów” – Kobiety wiedzą, co robią. 

Bank BGŻ BNP Paribas zaangażował się również w plebiscyt „Wysokich Obcasów” na Polkę Stulecia, w którym zwyciężyła Maria Curie-Skłodowska, a w ramach współpracy z Fundacją Sukces Pisany Szminką, jest partnerem konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość