Bank zmieniającego się świata

Grupa BNP Paribas i ITF ogłaszają nowy etap długofalowej współpracy: koncentracja na tenisie kobiecym i juniorskim oraz zakończenie sponsoringu tytularnego BNP Paribas Davis Cup

  • Grupa BNP Paribas i Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) podjęły decyzję o zakończeniu po 17 latach sponsoringu tytularnego Pucharu Davisa. Tym samym „Davis Cup by BNP Paribas” zmienia nazwę na „Davis Cup, The World Cup of Tennis”.
  • BNP Paribas pozostanie sponsorem tytularnym kobiecego pucharu ITF “Fed Cup by BNP Paribas, rozgrywek juniorskich „Junior Fed Cup by BNP Paribas” i „Junior Davis Cup by BNP Paribas”, a także turnieju tenisa na wózkach “BNP Paribas World Team Cup” oraz konferencji trenerów ITF.
  • Wspierając tenis od ponad 45 lat, BNP Paribas potwierdza swoje zaangażowanie w tę dyscyplinę sportu na każdym poziomie i w każdym wymiarze we Francji i za granicą.

BNP Paribas i Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ogłosiły nowy etap swojej długofalowej współpracy. Partnerstwo, trwające od 2001 roku, przyczyniło się do istotnego rozwoju rozgrywek ITF Davis Cup, Fed Cup, Junior Davis Cup i Junior Fed Cup we Francji i za granicą. 

Jako globalna organizacja odpowiadająca za rozwój tenisa juniorskiego i prowadzenie rozgrywek Fed Cup, ITF cieszy się z kontynuacji partnerstwa, w ramach którego BNP Paribas pozostanie sponsorem tytularnym „Fed Cup by BNP Paribas” – największych na świecie dorocznych rozgrywek kobiecych w tenisie, które zostały zainicjowane w 1963 roku, a w 2019 roku przyciągnęły 108 krajów. Partnerstwo to obejmuje również kontynuację wsparcia ze strony BNP Paribas jako sponsora tytularnego rozgrywek „Junior Davis Cup by BNP Paribas” oraz „Junior Fed Cup by BNP Paribas”. 

- Wraz z ITF podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego zaangażowania w partnerstwo „Davis Cup by BNP Paribas” ze względu na ewolucję formatu tych rozgrywek. Przez ostatnie 17 lat z radością towarzyszyliśmy fanom tenisa, zawodnikom i lokalnym społecznościom na całym świecie, podsycając ich pasję podczas niezapomnianych meczów - mówi Bertrand Cizeau, dyrektor komunikacji i wicedyrektor zaangażowania firmy w BNP Paribas i dodaje: - Życzymy sukcesów i chcemy dalej rozwijać nasze wsparcie wraz z ITF dla rozgrywek kobiecych i juniorskich. Zaangażowanie BNP Paribas w tenisa to historia przeszło 45-letnia. Jesteśmy zdecydowani, by dalej wspierać na tenis we wszystkich postaciach, obejmujących ponad 1000 turniejów – profesjonalnych i amatorskich – oraz 2000 klubów i 20 federacji. 

- BNP Paribas jako sponsor tytularny ma swój ogromny udział w sukcesie Pucharu Davisa na przestrzeni ostatnich 17 lat. Jesteśmy dumni z pracy, jaką wspólnie wykonaliśmy na rzecz Pucharu Davisa, i z przyjemnością będziemy kontynuować naszą współpracę na różnych polach, od rozgrywek  dla początkujących do turniejów najwyższej rangi . Podobnie jak w przypadku BNP Paribas, dla nas również promowanie tenisa juniorskiego i kobiecego to kluczowy element misji zrównywania szans na korcie i poza nim – czego przykładem może być utworzony w 2017 roku Komitet ds. równości płciowej – mówi David Haggerty, prezes Międzynarodowej Federacji Tenisowej.   

Grupa BNP Paribas zwiększyła swoje zaangażowanie we wsparcie młodych zawodników w latach 2018 i 2019, tworząc trzy programy dla młodych talentów tenisowych we współpracy z Jo-Wilfriedem Tsonga („BNP Paribas Young Talent Team”), amerykańskimi zawodnikami Johnem i Patrickiem McEnroe („BNP Paribas Mac 1 Team”) oraz z francuskim zawodnikiem Yannickiem Noah poprzez jego organizację charytatywną Fête le Mur („BNP Paribas Kids Fête le Mur Team”). W ramach tych programów BNP Paribas wesprze co najmniej 50 młodych zawodników w 2019 roku w drodze do  największych osiągnięć sportowych. 

Grupa BNP Paribas i tenis

Grupa BNP Paribas jest obecnie najważniejszym partnerem tenisa na całym świecie. Zaangażowanie w tę dyscyplinę sportową sięga roku 1973, a wsparcie dociera do każdego poziomu rozgrywek na świecie- obejmując grę pojedynczą i podwójną, rozgrywki drużynowe, tenis na wózkach, tenis rodzinny, a także szkolenie od poziomu dla początkujących po najwyższe rozgrywki zawodowe.

  • Tenis profesjonalny: oficjalny sponsor Roland Garros; sponsor tytularny Fed Cup by BNP Paribas; sponsor tytularny trzech turniejów z serii ATP Masters 1000 – BNP Paribas Open w Indian Wells, Monte Carlo Rolex Masters, Internazionali BNL d’Italia (Italian Open) w Rzymie; partner Open 13 (Marseille), Parc de Lyon Open, BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Fever-Tree Championships (Queen’s Club, Londyn), European Open (Antwerp);
  • Tenis na wózkach: BNP Paribas Open de France; BNP Paribas World Team Cup;
  • Rozgrywki i akademie juniorskie: Junior Fed Cup by BNP Paribas, Junior Devis Cup by BNP Paribas, Master’U BNP Paribas;
  • Tenis amatorski: sponsor BNP Paribas Family Trophy; wsparcie dla ponad 1000 turniejów amatorskich na świecie poprzez partnerstwo z ponad 20 krajowymi federacjami tenisa; współpraca z dziesiątkami organizacji charytatywnych związanych z tenisem, np. Fête le Mur Yannicka Noah.
  • Młode pokolenia: program BNP Paribas Young Talent Team z francuskim zawodnikiem Jo-Wilfriedem Tsonga we współpracy z Francuską Federacją Tenisową; program BNP Paribas Mac 1 Team z Johnem i Patrickiem McEnroe w USA; program BNP Paribas Kids Fête le Mur Team z francuskim zawodnikiem Yannickiem Noah i jego organizacją charytatywną Fête le Mur. 

Oprócz opisanej powyżej współpracy, BNP Paribas w 2011 roku utworzył program We Are Tennis, mający za zadanie promowanie tenisa na świecie. Strona internetowa wearetennis.com i konta w mediach społecznościowych przyciągają miłośników i fanów tenisa, którzy poszukują najnowszych informacji z ATP, WTA i ITF. W 2015 roku BNP Paribas utworzył We Are Tennis Fan Academy, wyjątkową inicjatywę dla fanów tenisa. BNP Paribas wspiera również tenis lokalny poprzez kampanie crowdfundingowe mające na celu finansowanie projektów. 

Ponadto, Grupa w 2015 roku uruchomiła program charytatywny Aces of the Heart, wspierający młodych pacjentów w szpitalach oraz ich rodziny. Program ma na celu poprawę codziennego życia i jakości obiektów w szpitalach dziecięcych, a także umożliwia dzieciom wyjazdy na turnieje sponsorowane przez BNP Paribas. 

Międzynarodowa Federacja Tenisowa

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) to organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie. Utworzona została we współpracy z 210 krajami członkowskimi w 1913 roku w celu zapewnienia długofalowego rozwoju i zrównoważenia tego sportu, otwierając tenis na przyszłe pokolenia. ITF odpowiada za zasady i przepisy turniejów krajowych i międzynarodowych, atakże za rozwój tenisa na świecie poprzez swój program rozwoju. Departament nauk i techniki monitoruje sprzęt i technologie, a departament sędziowski odpowiada za edukację i promowanie sędziów. ITF organizuje ponad 1500 tygodni turniejów męskich, żeńskich i juniorskich w ramach ITF World Tennis Tour oraz ITF Seniors Circuit. ITF jest właścicielem i posiadaczem praw do dwóch największych dorocznych międzynarodowych rozgrywek drużynowych – Davis Cup, the World Cup of Tennis oraz Fed Cup by BNP Paribas. ITF zarządza Olympic Tennis Event w imieniu IOC. ITF wprowadza najwyższe standardy uczciwości i zarządza programem antydopingowym w tenisie oraz jest partnerem Tennis Integrity Unit.

www.itftennis.com, www.twitter.com/ITF_Tennis, www.facebook.com/InternationalTennisFederation.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość