Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BGŻ BNP Paribas na rzecz transformacji energetycznej

26 marca 2019 r. Bank BGŻ BNP Paribas zawarł z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę, w ramach której pozyskał środki z unijnego programu ELENA (European Local Energy Assistance) w oparciu o program Horyzont 2020 na rzecz poprawy efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Nawiązana w tym zakresie współpraca z EBI pozwoli Bankowi zwiększyć w ciągu najbliższych 3 lat zakres finansowania inwestycji z tego obszaru.

Środki pozyskane przez BGŻ BNP Paribas w ramach inicjatywy ELENA pozwolą Bankowi na stworzenie dedykowanego wspólnotom mieszkaniowym programu finansowania efektywności energetycznej, którego beneficjenci uzyskają kompleksowe wsparcie techniczne oraz doradztwo niezbędne do przeprowadzenia inwestycji termomodernizacyjnej uzupełnione
o preferencyjne finansowanie. Dodatkowo, wspólnoty mieszkaniowe będą miały możliwość uzyskania refundacji 90 proc. kosztów opracowania audytów energetycznych i dokumentacji technicznej, niezbędnych do realizacji inwestycji z zakresu efektywności energetycznej. 

W wyniku zawartej z EBI umowy, Bank BGŻ BNP Paribas zamierza przeprowadzić szereg działań informacyjno-doradczych promujących wśród wspólnot mieszkaniowych inwestycje na rzecz poprawy efektywności energetycznej.

Naszym celem jest również promowanie wśród inwestorów takich rozwiązań i projektów, które
w optymalnym stopniu zwiększają klasę energetyczną budynków wielorodzinnych
– mówi Adam Hirny, Dyrektor Biura ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju w Banku BGŻ BNP Paribas.

Wspieranie klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną to zobowiązanie Banku w ramach Strategii CSR.  Bank od wielu lat konsekwentnie rozwija swoją działalność w zakresie finansowania efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.   Zawarta z EBI umowa jest kolejną inicjatywą BGŻ BNP Paribas z zakresu wspierania transformacji energetycznej, obrazującej odpowiedzialność Banku wobec środowiska naturalnego.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość