Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Startupy pozytywnego wpływu

Bank BNP Paribas jest partnerem raportu „Startupy pozytywnego wpływu. Radykalna innowacja społeczna” przygotowanego w Kozminski Business Hub. Razem z raportem dostępna jest baza online 360 polskich startupów pozytywnego wpływu.

Kozminski Business Hub (KBH) zaprezentował pierwszą edycję raportu “Startupy Pozytywnego Wpływu 2019”. Startupy pozytywnego wpływu to nowe zjawisko na rynku polskiej przedsiębiorczości. Tego typu organizacje - w różnej formie prawnej - zbudowane są wokół maksymalizacji pozytywnego wpływu.  Poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii przyczyniają się do rozwiązywania w ramach swojej podstawowej działalności rynkowej najważniejszych wyzwań przed jakimi stoimy lokalnie i globalnie. W ten sposób przejawia się nowa rola biznesu w społeczeństwie – zwiększanie wartości poprzez podnoszenie jakości życia oraz jakości środowiska naturalnego.

- Troska o zrównoważony rozwój to nasz wspólny obowiązek, a pozytywny wpływ społeczny możliwy jest tylko dzięki efektywnym partnerstwom. Rozwój form innowacyjności społecznej i rosnąca aktywność startupów pozytywnego wpływu, to nie tylko inspiracja do działania, ale przede wszystkim zaproszenie do współpracy na rzecz równowagi społeczno-ekonomicznej. Gratuluję startupom zaprezentowanym w niniejszym Raporcie, a uczestnikom ekosystemu pozytywnego wpływu życzę odpowiedzialnych i efektywnych partnerstw – mówi Maria Krawczyńska, Menedżer CSR w Banku BNP Paribas.

Raport zawiera kazusy 18 najciekawszych startupów z tego obszaru oraz opisy 12 inicjatyw wspierających ruch startupów pozytywnego wpływu w Polsce. Przedstawia  także wypowiedzi ponad 40 osób, które w taki czy inny sposób są związane z myśleniem o przedsiębiorczości, perspektywach jej rozwoju i roli w społeczeństwie.

Raport został przygotowany przez zespół KBH pod kierunkiem profesora Akademii Leona Koźmińskiego - Bolesława Roka. Partnerami raportu są: BNP Paribas Bank Polska i Orange Polska. Inicjatywa KBH jest integralną częścią Ekosystemu Pozytywnego Wpływu stworzonego rok temu przy okazji prezentacji Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu.

Więcej informacji: Startupy pozytywnego wpływu. Radykalna innowacja społeczna

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość