Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Z Google do BNP Paribas. Magdalena Dziewguć członkiem Rady Nadzorczej Banku

Fintechy nie mają monopolu na innowacyjność. Banki coraz intensywniej zbroją się w kompetencje technologiczne. Zwyczajne Walne Zgromadzenie BNP Paribas powołało na niezależnego członka rady nadzorczej Banku Magdalenę Dziewguć, dyrektora w obszarze rozwoju biznesu dla Chmury Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Łączenie kompetencji z obszaru technologii i finansów to wymóg współczesności. Wbrew pozorom, coraz łatwiej spełniać go bankom, które w przeciwieństwie do fintechowych startupów oferują topowym menedżerom zaplecze i prestiż związane z ugruntowaną pozycją rynkową.

- Firmy technologiczne wchodzące na rynek finansowy początkowo wzbudziły obawy i nieufność sektora bankowego - mówi Przemek Gdański, prezes Zarządu Banku BNP Paribas. - Z czasem, okazało się, że nie są zagrożeniem, tylko motywującym powiewem świeżości, a nierzadko partnerem biznesowym. Dla nas, pojawienie się na rynku fintechów było dodatkową mobilizacją asumptem do zdynamizowania wprowadzanych zmian technologicznych. Nie chcemy obserwować liderów, tylko wyznaczać kierunki rozwoju. Cieszę się, że nasza wizja i silna marka są na tyle przekonujące, że potrafimy przekonywać ludzi związanych z technologicznymi gigantami, by dołączali do nas – dodaje.

- Szybko rozwijająca się technologia wspiera przedsiębiorców i użytkowników indywidualnych we wszystkich dziedzinach życia. Odpowiednie jej wykorzystanie w bankach to szansa na zwiększenie efektywności i wyjście naprzeciw potrzebom liderów zmieniającego się świata. Wierzę, że BNP Paribas chce być bankiem pierwszego wyboru dla tej grupy. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie będą wspierać zmiany w tym kierunku – dodaje Magdalena Dziewguć, nowo powołany członek Rady Nadzorczej Banku.

Magdalena Dziewguć to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz University of Minnesota/ Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła również Studia podyplomowe z psychologii na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym i General Management Program Harvard Business School. Od września 2014 r. rozwija swoją karierę w Google na stanowisku dyrektora w obszarze rozwoju biznesu dla Chmury Google w regionie Europy Środkowo-Wschodniej  (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). W swojej dotychczasowej karierze Magdalena Dziewguć piastowała stanowiska członka Rady Nadzorczej SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (w latach 2016–2019), członka Rady Nadzorczej Fundacji Humanites (w latach 2014-2018), członka Rady Nadzorczej PGE Dystrybucja SA (2012-2014), Przewodniczącej Rady Nadzorczej Stowarzyszenia LiderShe (w latach 2012-2018) i Przewodniczącej Rady Nadzorczej NOM (Niezależny Operator Międzystrefowy) (w latach 2012 – 2014). Jest założycielką fundacji edukacyjnej Digital University oraz Daisy.life.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość