Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas z nagrodą „The Best Annual Report” dla spółek giełdowych

Bank BNP Paribas został wyróżniony dwoma nagrodami w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report 2018” organizowanym dla spółek giełdowych przez Instytut Rachunkowości i Podatków. W tegorocznej edycji Bank zdobył II miejsce w konkursie głównym „The Best Annual Report" w kategorii banków i instytucji finansowych. Dodatkowo, kapituła konkursu przyznała BNP Paribas wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie finansowe.

– Przyznana nagroda jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ jako debiutant w konkursie znaleźliśmy się w gronie banków i instytucji finansowych o ugruntowanej pozycji na rynku. Cieszymy się, że nasza obecność w pierwszej lidze polskich banków to efekt nie tylko większej skali działalności biznesowej, ale także rosnącego znaczenia Banku jako spółki giełdowej – powiedział przy odbieraniu nagrody Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, nadzorujący Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

– Fakt dostrzeżenia naszego raportu przez kapitułę konkursu jest szczególnie istotny z uwagi na zmiany, jakich dokonujemy w Banku w ostatnim czasie. Tegoroczne nagrody są sukcesem wielu eksperckich zespołów zaangażowanych w przygotowanie raportów oraz potwierdzeniem wysokich standardów w zakresie sprawozdawczości finansowej, relacji inwestorskich i komunikacji zewnętrznej. Jestem bardzo dumny z pracowników, którzy przyczynili się do otrzymania tego wyróżnienia - dodaje Jean-Charles Aranda, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, nadzorujący Obszar Finansów.

Raport roczny składa się ze Sprawozdania finansowego, Sprawozdania Zarządu i Sprawozdania z danych niefinansowych. Jego zawartość i sposób przygotowania określają liczne regulacje prawne, Międzynarodowe Standardy Rachunkowości i Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. W przygotowaniu Raportu Rocznego bierze udział szereg osób, jednostek organizacyjnych Banku i podmiotów grupy kapitałowej. Prace są koordynowane przez Departament Sprawozdawczości Finansowej, Biuro Relacji Inwestorskich oraz Biuro Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.   

Konkurs ma na celu tworzenie dobrych praktyk oraz standardów sporządzania raportów rocznych, zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi i zaleceniami instytucji międzynarodowych. Ponadto, Instytut Rachunkowości i Podatków promuje raporty o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W plebiscycie biorą udział spółki z rynku regulowanego, jak i z NewConnect.

Instytut Rachunkowości i Podatków już po raz 14. przeprowadził konkurs The Best Annual Report. Jego wyniki zostały ogłoszone 16 października na uroczystej gali w budynku Giełdy Papierów Wartościowych. Konkurs ten jest jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych konkursów tego typu w Polsce. W jury zasiadają osoby znane i cenione w kręgach finansowych. Jednocześnie raport roczny jest podstawowym źródłem wiedzy o spółce dla analityków, inwestorów i pozostałych interesariuszy.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość