Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Kolejne spotkanie w „Sezamie” - gościem BNP Paribas będzie Agnieszka Holland oraz Olga Chajdas

We wtorek 17 grudnia o godz. 19:30 w warszawskim oddziale Banku BNP Paribas w „Sezamie”, odbędzie się spotkanie z Agnieszką Holland i Olgą Chajdas. Dyskusja poświęcona będzie najnowszemu filmowi pt. „Obywatel Jones”. Tym samym, spotkania w „Sezamie”, wcześniej poświęcone literaturze, otwierają się na nową dziedzinę sztuki.

Minął ponad rok, od kiedy oddział Banku zlokalizowany w dawnym Domu Handlowy „Sezam” zyskał zupełnie nowe oblicze. Od listopada 2018 roku w zdigitalizowanym oddziale BNP Paribas z czytelnikami dyskutowali m.in. Joanna Bator, Magdalena Cielecka, Mariusz Szczygieł czy Sylwia Chutnik. Spotkania cieszą się tak dużą popularnością, że Bank zdecydował organizować je także w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Lubinie, Łodzi, czy Tomaszowie Mazowieckim.

- Ponad rok temu zainaugurowaliśmy cykl spotkań literackich w Sezamie. Wydarzenia okazały się tak dużym sukcesem, że obecnie zapraszamy już nie tylko pisarzy i nie tyko do oddziału w „Sezamie”. Otwieramy się na kolejne dziedziny sztuki oraz kolejne miasta. Mamy głębokie przekonanie, że nic tak nie łączy ludzi i nie otwiera umysłów, jak kultura. Chcemy w naszych oddziałach rozmawiać o tym, co jest wartościowe, nie ograniczając się do konkretnych dziedzin czy gatunków – mówi Izabela Tworzydło, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BNP Paribas.

Tym razem zaproszenie do „Sezamu” przyjęła legenda polskiego i światowego kina – Agnieszka Holland. Wspólnie z Olgą Chajdas, drugą reżyserką filmu, opowiedzą o „Obywatelu Jonesie”.

Najnowszy film reżyserki „Pokotu” czy nominowanego do Oscara „W ciemności”, zabiera widza w mroczną podróż do Związku Radzieckiego lat trzydziestych. Kraj ogarnięty falą zmian, wprowadzanych twardą ręką Józefa Stalina, wzbudza zainteresowanie zachodnich mediów. Brytyjski dziennikarz, Gareth Jones, chce opisać gwałtowną modernizację Związku Radzieckiego, szybko znajduje jednak o wiele ważniejszy temat. „Obywatel Jones” rzuca nowe światło na temat wielkiego głodu na Ukrainie, tak rzadko poruszany w światowej kulturze.

Spotkania w Sezamie są otwarte dla wszystkich, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego, aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na stronie: https://spotkaniazbnpparibas.pl/

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość