Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Dzieciaki z Praskiej Orkiestry Dream Up porwały publiczność

Za nami jeden z kulminacyjnych momentów polskiej edycji programu Dream Up realizowanego przez Grupę BNP Paribas w 30 krajach świata. 11 stycznia w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe odbył się koncert Praskiej Orkiestry Dream Up złożonej z dzieci i młodzieży – uczestników programu.

- Dzieciaki, które tworzą Praską Orkiestrę Dream Up to niemal wyłącznie amatorzy – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas. – Ale po sobotnim koncercie śmiało możemy stwierdzić, że coraz bliżej im do profesjonalistów – ich występ został doceniony głośnym aplauzem. Zaprocentowały miesiące prób i ciężkiej pracy nad repertuarem. Z naszej perspektywy najważniejsze jest jednak, że tak wiele młodych osób znalazło w sobie wystarczająco dużo motywacji i pasji, by zaangażować się w wymagające przedsięwzięcie – dodaje Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz.

Dream Up, to program zainicjowany przez grupę BNP Paribas w 2015 roku i finansowany przez Foundation BNP Paribas w Paryżu. Obecnie realizowany jest w 30 krajach, na 6 kontynentach. Wspólną ideą wszystkich lokalnych edycji jest angażowanie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym do edukacji poprzez aktywność artystyczną. W Polsce program Dream Up kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, a jego celem jest stworzenie trwałej inicjatywy społeczno-kulturalnej na warszawskiej Pradze.

Druga edycja Dream Up ruszyła w 2018 i potrwa do 2021 roku. Uczestniczy w niej ok. 60 młodych osób, w większości amatorów, którzy wcześniej nie mieli możliwości, by rozwijać swoje muzyczne pasje. Dzięki wsparciu Fundacji BNP Paribas, dwa razy w tygodniu uczestniczą w lekcjach prowadzonych przez doświadczonych muzyków z przygotowaniem pedagogicznym. Zajęcia obejmują naukę śpiewu oraz gry na instrumentach, m.in. na flecie, gitarze, skrzypcach, ukulele, djembe i bongosach.

Operatorem programu jest Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość