Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Pracownicy Banku BNP Paribas uczą młodzież finansów

Podczas szóstej edycji programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL 95 pracowników Banku BNP Paribas przeprowadziło ponad 200 lekcji dla 5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i liceów w ramach zajęć z edukacji finansowej.  W 2019 roku w inicjatywie wzięli udział wolontariusze z blisko 170 banków, którzy dzielą się wiedzą z uczniami wybranych szkół w Polsce.  

 - Chcemy mieć realny wpływ na praktyczną wiedzę młodych ludzi w dziedzinie finansów. Lekcje prowadzone w szkołach przez bankowców, to dawka eksperckiej i praktycznej wiedzy, która nie tylko zaprocentuje w przyszłości, ale już teraz, gdy dzieciaki dzielą się nią w swoich domach. Dzięki takim działaniom, jak Projekt BAKCYL, z jednej strony kształtujemy świadome i odpowiedzialne społeczeństwo, z drugiej dajemy młodym ludziom doskonały start do spełniania swoich marzeń w przyszłości – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas.

W ramach projektu edukacyjnego BAKCYL wolontariusze, a na co dzień pracownicy Banku, prowadzą w szkołach podstawowych cykl dwóch lekcji dla klas 6-8: „Twoje pieniądze” i „Od oszczędzania do inwestowania”, a w szkołach ponadpodstawowych cykl 3 lekcji dla klas 1-4: „Rynek finansowy – zaufanie w biznesie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Mądre inwestowanie”. Lekcje stanowią kompendium wiedzy na temat finansów młodego człowieka i przygotowują go do dorosłego życia i świadomego obywatelstwa.  

Bank BNP Paribas jest członkiem programu BAKCYL od 2013 roku. Od tego czasu wolontariusze przeprowadzili 1 175 lekcji dla 24 675 uczestników.

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to program edukacyjny koordynowany przez Warszawski Instytut Bankowości, realizowany przez koalicję 170 banków. Wolontariusze – na co dzień pracownicy banków partnerskich – prowadzą w szkołach podstawowych i liceach lekcje, podczas których dzielą się z uczniami wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość