Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas pozwala zawiesić spłatę rat kapitałowych i odsetkowych kredytu na 3 miesiące bez wychodzenia z domu

W celu złagodzenia ewentualnych negatywnych skutków związanych z epidemią koronawirusa, Bank BNP Paribas umożliwia klientom indywidualnym oraz mikro przedsiębiorcom, w tym klientom z sektora Agro (również rolnikom), odłożenie o 3 miesiące spłaty pełnych rat kapitałowo-odsetkowych kredytu. Dotyczy to kredytów spłacanych w ratach, m.in. gotówkowych, samochodowych, hipotecznych i firmowych.

Klienci, którzy chcieliby skorzystać z odroczenia spłaty na 3 miesiące powinni złożyć wniosek za pośrednictwem formularza internetowego, dostępnego na stronie Banku BNP Paribas (bnpparibas.pl/odroczenierat) od 19 marca br.

Do wypełnienia formularza konieczne będzie podanie numeru umowy kredytowej. Po otrzymaniu wniosku Bank skontaktuje się z klientem telefonicznie i zdalnie przeprowadzi cały proces, łącznie z akceptacją warunków odroczenia i zawarciem porozumienia. Klient nie musi dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, nie ponosi też żadnych dodatkowych opłat.

Odsetki naliczone w okresie zawieszenia kredytu będą doliczone do pozostałej do spłaty kwoty kredytu i rozłożone na pozostały okres kredytowania, który zostanie wydłużony o trzy miesiące.

Wnioski najlepiej składać co najmniej 5 dni roboczych przed terminem spłaty najbliższej raty kredytu, wówczas odroczenie będzie możliwe od najbliższej raty.

Istnieje również możliwość dostosowania karencji w spłacie samego kapitału do 6 miesięcy. Wystarczy, że po złożeniu wniosku na stronie bnpparibas.pl/odroczenierat, klient zgłosi taką potrzebę w rozmowie telefonicznej z doradcą.

Bank pracuje również nad indywidualnymi rozwiązaniami dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów z obszaru bankowości korporacyjnej. 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość