Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

5 gwiazdek w ratingu bankowości prywatnej magazynu Forbes dla BNP Paribas Wealth Management

BNP Paribas Wealth Management otrzymał 5-gwiazdkową notę w tegorocznym ratingu usług private banking magazynu Forbes. To najwyższa możliwa ocena w tym prestiżowym zestawieniu. Klienci docenili szczególnie otwartą architekturę produktową oraz jakość świadczonych usług.

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ rating powstaje w oparciu o subiektywne oceny klientów korzystających z tej kategorii usług – mówi Beata Majewska, dyrektor Departamentu Wealth Management w Banku BNP Paribas. – Nasze podejście wyróżnia elastyczność, dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb każdego klienta, pomagamy w najbardziej niestandardowych sytuacjach. Przyznane wyróżnienie to dla nas źródło wielkiej satysfakcji i dowód na to, że oferta BNP Paribas Wealth Management dla najzamożniejszych klientów, spełnia najwyższe standardy na rynku. Gratuluję pracownikom, których profesjonalizm przyczynił się do zdobycia tego wyróżnienia. To dla nas motywacja do dalszej pracy – dodaje.

Klienci BNP Paribas Wealth Management docenili również profesjonalne i indywidualne podejście do zarządzania aktywami oraz sukcesywne rozwijanie oryginalnych rozwiązań nie tylko w sferze inwestycyjnej, ale także np. w zakresie sukcesji czy planowania prawno-podatkowego. BNP Paribas Wealth Management został również doceniony za dostęp do globalnych rynków i międzynarodowej oferty inwestycyjnej. Bank stale rozwija portfel nowych produktów oraz tworzy bezpieczne rozwiązania inwestycyjne dla klientów Wealth Management.

Autorzy ratingu zwrócili uwagę na fakt, że oferta proponowana przez BNP Paribas Wealth Management nie jest prostą sumą usług banków, z których powstał Bank BNP Paribas. Stworzona została nowa jakość, korzystająca z najlepszych praktyk i doświadczeń. Zasłużone pięć gwiazdek i rekomendacja „Forbesa". Zwłaszcza że klienci z najwyższego segmentu chwalą sobie przyjazne, indywidualne podejście – napisano w uzasadnieniu oceny magazynu Forbes.

Z usług private banking korzysta w Polsce ponad 70 tys. klientów. To ich głos ma kluczowe znaczenie przy ocenie poszczególnych banków w ramach ratingu opracowanego przez Forbes. Na temat jakości oferty dla najzamożniejszych wypowiada się reprezentatywna grupa klientów. W jej skład wchodzą przedsiębiorcy z grona Diamentów Forbesa, Forum Firm Rodzinnych oraz osoby z Listy 100 Najbogatszych Polaków. Kolejne edycje ratingu pokazują, że malejące znaczenie ma szerokość oferty inwestycyjnej, ponieważ propozycje banków z roku na rok są coraz bardziej porównywalne. Natomiast ważnym kryterium jest, czy bank odpowiada na trendy rynkowe (łączenie sfer bankowości prywatnej z korporacyjną, rozwiązania sukcesyjne, nowe technologie w bankowości). W ratingu jest również uwzględniona wartość dodana. W przypadku oferty BNP Paribas Wealth Management takim wyróżnikiem są m.in. specjalne usługi powiązane z kartą kredytową Mastercard World Elite, jak np. szybka ścieżka przejścia kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Chopina w Warszawie, czy ubezpieczenie z najwyższą na rynku sumą ubezpieczenia, która w przypadku kosztów leczenia i assistance medycznego wynosi aż 30 mln złotych.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość