Bank zmieniającego się świata

Agronomist.pl – autorski portal Banku BNP Paribas dla nowoczesnych rolników i przetwórców – ma już rok

Mija rok odkąd BNP Paribas Bank Polska stworzył pierwszą w branży bezpłatną platformę oferującą dostęp do profesjonalnej wiedzy i szerokiego zestawu narzędzi dla rolników i firm przetwórczych. Z tej okazji portal zyskuje nową szatę graficzną i sekcje tematyczne, a także kolejne funkcjonalności pomagające użytkownikom prowadzić gospodarstwo.

- Polskie firmy działające w sektorze rolno-przetwórczym stawiają na nowoczesność. Od lat towarzyszymy im i wspieramy w rozwoju. Z myślą o nich przygotowaliśmy kolejne atrakcyjne elementy portalu Agronomist.pl. Chcemy, aby obecne jak i nowe funkcjonalności przynosiły wymierne korzyści w codziennej pracy pomagając oszczędzać czas i podejmować dobre decyzje biznesowe – mówi Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę.

Agronomist.pl wzbogaci się o nowe bardziej uniwersalne treści. Doceniając dużą rolę kobiet w prowadzeniu firm z sektora rolno-przetwórczego, Bank stworzy sekcję „Agro na Obcasach”. Znajdzie się tam miejsce m.in. na promocję kobiet odnoszących sukcesy w tej branży, a także na inspiracje biznesowe i porady. Kolejną nowością będzie cykl artykułów eksperckich zatytułowany „Zielone zmiany”. Będzie on poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, w tym ochronie klimatu, odnawialnym źródłom energii czy społecznej odpowiedzialności biznesu. Portal zostanie także wzbogacony o łatwą w obsłudze wyszukiwarkę i porównywarkę cen produktów rolnych na targowiskach i skupach w całej Polsce, dzięki której użytkownicy Agronomist.pl będą mogli na bieżąco monitorować rynek i podejmować najbardziej efektywne decyzje sprzedażowe.

- Jako rolnik i klient banku chętnie korzystam z satelitarnego monitoringu pól SatAgro  oraz systemu zarządzania gospodarstwem AGRIVI. Dzięki temu usprawniłem proces nawożenia oraz uporządkowałem dokumentację gospodarstwa, co bezpośrednio przełożyło się na oszczędność czasu i pieniędzy. W moim odczuciu portal umożliwiający dostęp do wielu narzędzi wspomagających proces decyzyjny w gospodarstwie rolnym odsłania przed nami nowe oblicze nowoczesnego rolnictwa – skorzystajmy z tego – mówi Krzysztof Ławrenowicz, który od sześciu miesięcy korzysta z portalu Agronomist.pl. 

Nowoczesna platforma, stworzona wspólnie z przedstawicielami sektora rolnego i przetwórczego, cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W ciągu dwunastu miesięcy funkcjonowania zyskała ponad 2600 stałych użytkowników, a tylko w lutym br. portal odwiedziło ponad 4500 osób. Agronomist.pl dostarcza im cały pakiet niezbędnych informacji i narzędzi takich jak: serwis pogodowy, systemy zarządzania gospodarstwem, trendy i prognozy rynkowe, kontakt z ekspertami, satelitarny monitoring pól, kalendarz wydarzeń branżowych i kalkulator kredytowy.

Więcej na www.agronomist.pl

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość