Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas wspiera akcję Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Bank podaruje seniorom wielkanocne zakupy

BNP Paribas przekazał darowiznę na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Pieniądze zostaną przeznaczone na wielkanocne koszyki – zestawy najpotrzebniejszych produktów spożywczych. Dary trafią do podopiecznych stowarzyszenia – samotnych, często schorowanych i niepełnosprawnych seniorów.

Pomoc trafia do seniorów, których codzienność była niezmiernie trudna również przed pandemią. W czasie Świąt, które ze względu na zagrożenie epidemiczne będą niecodzienne dla nas wszystkich, to właśnie osoby starsze, chore i samotne najbardziej potrzebują troski i poczucia wspólnoty.

- Wielu seniorów to osoby samotne, a część z nich, ze względu na problemy ze zdrowiem, jest zdanych wyłącznie na bliskich. Z powodu pandemii i ograniczeń w przemieszczaniu się, ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza. Inicjatywa Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to odpowiedź na potrzeby tych, którzy często są już zbyt słabi, by prosić o pomoc. Cieszę się, iż Bank dołączył do akcji i zachęcam wszystkich do wspierania seniorów w trudnym okresie– mówi Joanna Mielczarek Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

W trosce o zdrowie seniorów, Bank wprowadził także w swoich oddziałach dedykowaną godzinę obsługi dla osób powyżej 65. roku życia. Między 10:00 a 11:00 obsługiwane są tylko one. By przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się Covid-19, BNP Paribas skrócił również czas pracy oddziałów, wprowadził ograniczenia liczby osób, które jednocześnie mogą przebywać w placówce, wyposażył stanowiska obsługi klienta w szyby pleksi, a pracownikom zapewnia maseczki, rękawiczki oraz płyny i żele dezynfekujące.

Akcję Stowarzyszenia mali bracia Ubogich można wesprzeć po kliknięciu w link: https://www.malibracia.org.pl/wielkanoc/

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość